Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Nvidia Piyasaya Süreceği Ekran Kartında Kripto Para Madenciliği Kapasitesini Sınırladı

Nvidia, Ethereum madenciliği için kullanılan GPU ve BIOS sürücüleri arasında sıkı bir güvenlik bağı olduğunu açıkladı.
Nvidia Piyasaya Süreceği Ekran Kartında Kripto Para Madenciliği Kapasitesini Sınırladı

Kripto para madencileri en iyi donanımı elde etmek için çabalarken son yıllarda görülen grafik kartı fiyat artışlarından ve stok sıkıntılarından kaçınmak için Nvidia, hash oranı sınırlayıcısının, yazılım ve donanım arasındaki güvenli bir bağlantı sayesinde hacklenmesinin mümkün olmadığını iddia ediyor.

Bu sınırlayıcı ile daha fazla netlik sağlanması için yapılan son açıklamada soın kullanıcıların hash sınırlayıcısını sürücüden kaldıramayacağını belirtti. Dünyanın en büyük grafik bilgi işlem şirketi olan Nvidia, önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek yeni RTX 3060 grafik kartında kripto para birimi madenciliği verimliliğini zayıflatarak oyun ve tasarım işlevlerine odaklanıyor. Böylece Nvidia’nın bitcoin ve kripto para madenciliğinde de kullanılabilen grafik ürünleri için yaşanan stok sıkıntısının çözülmesi amaçlanıyor.

Madencilerin Stok Sıkıntısı Yaratması İstenmiyor

Madencilerin Stok Sıkıntısı Yaratması İstenmiyor

Nvidia belirlediği strateji ile geliştirdiği ürünlerin madencilerden ziyade oyuncular tarafından satın alınmasını istiyor. Böylece yeni bir stok yetersizliği yaşanması istenmiyor. Hash oranını sınırlandırmanın yanı sıra, bu değişiklik kripto para birimi madenciliği verimliliğini yaklaşık% 50 azaltacaktır. Bitcoin’in son dönemde sürekli değer kazanması, madencilerin ekran kartlarına olan ilgilerinde büyük artışa neden oldu.

GeForce pazarlama küresel başkanı Matt Weubbling, bir blog gönderisinde “GeForce RTX 3060’ın 25 Şubat’ta piyasaya sürülmesiyle, GeForce GPU’ların oyuncuların eline geçmesini sağlamak için önemli bir adım atıyoruz” dedi. Şirket ayrıca profesyonel madencilik için Cryptocurrency Mining Processor serisi geliştirdi.

Weubbling açıklamasının devamında, “Grafik yapmayan CMP ürünleri yetkili ortaklar aracılığıyla satılıyor ve en iyi madencilik performansı ve verimliliği için optimize ediliyor. Bu ürünler GeForce GPU’nun gerektirdiği özellikleri karşılamıyorlar ve bu nedenle GeForce GPU’ların oyuncular için kullanılabilirliğini etkilemiyorlar.” ifadelerini kullandı. Piyasaya sürülecek en son GeForce RTX 3060 grafik kartıyla Nvidia, hash oranını veya kripto para birimi madenciliği verimliliğini yaklaşık yüzde 50 sınırladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum