Yatırım yapmaya başla!

Saniyede 320 Trilyon İşlem Yapabilen 5. Seviye Otonom Programı “NVidia”Yapay zeka 5. seviyeye geçti! Evet, otonom sürüşler günümüzde, firmaların üstüne düştüğü ve yatırımlarının büyük çoğunluğunu bu alana kaydırdığı bir teknoloji haline geldi. Dünyada öne çıkan Audi, Google, Bosch ve İtalyan FCA grup gibi firmalar ciddi yatırım yapıyorlar. Frankfurt Fuarı’nda sizlere otonom sürüşte üst seviyeye geçen Audi Elaine Concept‘i tanıtmıştık.

NVidia, işte bu saydığımız firmaların fikir babası ve sürücüsüz araçlarını beraber geliştirdiği teknoloji firmasıdır. Şu ana kadar 4. seviyesi zorlanan sürücüsüz araçlar için dünyada ilk 5. seviye NVidia’dan geldi. Pegasus ismini verildiği işletim sistemi “saniyede 320 trilyon” işlem yaparak sistemin genişliğinden bahsediyor.

Yapılan işlem sayısını alt seviye otonomlarla karşılaştırdığımızda, 8  ile 10 kat gibi artış gösteren rakamlar çıkıyor. Yani bu demek oluyor ki NVidia sürücüleer elvada mektuplarınızı yazın diyor! Hiç düşündünüz mü sürücüsüz bir arabada ne yapılır?

Yıllardır hayal olarak gördüğümüz sürücü koltuğunun arkaya dönük şekilde, ofise çevrilmiş otomobil resimleri gerçek olacak! Şu anda Toyota’nın Lexus LS‘de geliştirdiği sistem ileri seviyeyi zorluyordu ancak NVidia son noktayı koymuşa benziyor. Pegasus sistem planlara göre 2018 yılında anlaşacağı firmalara göre test sürüşlerine başlanacağı söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum