Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nuvei, Visa Ortaklığı ile Kripto Destekli Ödeme Kartları Sunacak

Kartlar Visa'nın kabul edildiği her yerde kullanılabilecek.
Nuvei, Visa Ortaklığı ile Kripto Destekli Ödeme Kartları Sunacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Ödeme teknolojileri üzerinde faaliyet gösteren Nuvei, Avrupa Ekonomik Alanı ve Birleşik Krallık’taki ortaklarına kripto dostu banka kartları sunmak için Visa ile birlikte çalışacak.

Nuvei, süreç için kripto fintech yan kuruluşu Simplex’i kullanacak. Ödeme firması, Simplex’i Avrupa Birliği’nde bir elektronik para kurumu (EMI) lisansına sahip olduğu için Mayıs ayında 250 milyon dolar karşılığında satın almıştı.

Simplex, Visa ağının başlıca üyesidir ve Avrupa Birliği’nde elektronik para kurumları (EMI) lisansına sahiptir. Bu nedenle, kripto fintech firması Visa kartlarını serbest bırakma ve Visa’nın kabul edildiği her yerde kripto para harcamak imkanı sağlayacak.

Yeni kartlar, fiat-kripto sürecini basitleştirmeyi amaçlıyor ve bu da tüketicilerin fonları kripto kazançlarından kullanmalarına ve harcamalarına yardımcı olacak. Nuvei’nin Başkanı ve CEO’su Philip Fayer, Visa’nın kullanıcıları için büyük bir varlık olduğunu ve kripto kazançlarının anında ve sorunsuz bir şekilde harcanmasını sağladığını belirtti.

Fayer ayrıca Visa’nın geleneksel finans sektörü ile kripto para sektörü arasındaki boşluğu kapatmaya çalışarak ekosistemi genişletmede önemli rol oynadığını belirtti.

Nuvei ve Visa arasındaki işbirliği, kullanıcılara fiat-kripto açığını kapatmak için basit bir mekanizma sağlayarak kripto para birimini ve dijital varlık ödemelerini optimize etmeyi amaçlıyor. Şirket ilkbaharda ağındaki e-ticaret tüccarları için yaklaşık 40 kripto para birimi için ödeme desteği eklediğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%