Yatırım yapmaya başla!

Nürburgring’e İndirilen Audi E-Tron’un S veya RS Varyantı Test Ediliyor!

Audi, markasının ilk elektriklisi E-Tron'un yüksek performans tipini pistte deniyor.
Nürburgring’e İndirilen Audi E-Tron’un S veya RS Varyantı Test Ediliyor!

Audi’nin performans kurallarına dahil edeceği E-Tron, güç denemesi için Nürburgring’e getirildi. Geçtiğimiz sonbaharda tanıtılan ve Alman markanın ilk tamamı elektrikli aracı olan SUV, müşterilerine daha yüksek hızın tadını bu araçla da vermeye çalışacak. İşler performans birimine geçmesiyle dış görünümde de bir takım değişiklikler göze çarpıyor.

Alanda hareket ederken yakaladığımız S veya RS E-Tron, yere yakın konumuyla daha çok bir sportif wagon araçları andırıyor. Ek stil değişimleri de birkaç farklı noktadan kendini belli ediyor.

E-Tron’un henüz belli olmayan performans varyantının ön kısmına bakalım.

Rötuşlar ön yüzün hangi kısımlarına vurgulandığı belli oluyor. Asfalta çıkan prototipin hava girişlerine dokunuşlar yapılmış. Gelecek havayı değerlendirmek ve aracın dengesini korumak maksatlı tamponda da bir takım açısal değişimler olduğunu düşünüyoruz.

E-Tron’un ek motorlarla değerlendirileceği RS veya S’in haliyle frenleri de güçlendirilerek gelmesi muhtemeller içerisinde. Keza tampondaki hava akış yönlerindeki değişim de fren soğutmasına yönlendirilmiş olabilir.

Üzerindeki jantlar ne kadar üretim tipidir bilemiyoruz ancak şekil bakımından olması yüksek duruyor.

Çamurluğa daha yakın mesafede seyreden lastikler büyük alaşım jantlara sarılı. Siyah çok kollu metal, performans serisinde daha geniş tabanlı lastiklerle hareket edecek.

Hiçbir şey belli olmamakla birlikte Audi’nin 2017 yılında gösterdiği E-Tron’un Sportback konseptindeki motor düzeni, şimdiki RS-S’lere hitap ediyor olabilir. Eğer öyleyse ön aksa yerleşik 1, arka akslara yerleşik çift elektrik motoruyla hareket edecek bir hız E-Tron’u ile karşılaşmamız olası duruyor.

Beklentilerimiz E-Tron S-RS’in 400 beygir üzerinde olması.

Yüksek hız sürüşleri adına geliştirilen motor yapılarından önceki bilgilere dayanarak 429 ps ve Boost Mode’de 496 ps‘e çıkartılan bir güç rakamlarına rastlayabiliriz.

Bu beygir sonucu standart Boost Mode’de 355 hp ve 402 ps üreten motorlara göre ilgi çekecek bir güç oranı diyebiliriz. elektrikli motordan aldığı gücün yola aktarımı sırasında E-Tron performans serisinin 5 saniye altında kalkış süresi kaydedeceğini düşünüyoruz. Henüz testlerde olan dört halkalı sürat SUV’unun tanıtımının ne zaman yapılacağı kesinleşmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum