Yatırım yapmaya başla!

Yeşil Cehennem’in Yeni En Hızlısı: “Mercedes-AMG GLC 63 S”

Mercedes'in harikalarını ortaya çıkartan AMG, hazırladığı GLC 63 S'i Nürburgring'e soktu ve rekoru kendine almayı başardı.
Yeşil Cehennem’in Yeni En Hızlısı: “Mercedes-AMG GLC 63 S”

Testlerin yapıldığı, en önemliside bazı modellerin krallığını ilan ettiği pist olan Nürburgring, yeni bir canavarın rekoru asfaltına kazındı. Belkide dünyanın en sıcak bölgesi burasıdır. Çünkü ortamda çalışan hacimli motorlar atmosferi ısıtıyor. “Hız” konusu daima spor arabaların yürüttüğü bir şeydir! Ama artık değil. Son zamanlarda akıl sır erdirilemeyen SUV dünyasında en hızlı Lamborghini Urus çıkışını yapmıştı.

Yeşil Cehennem Pisti‘ndeki SUV hız rekortmeni Alfa Romeo’nun tehlikeli makinesi Stelvio’ydu. İşler şimdi değişti ve AMG ekibinin hazırladığı GLC 63 S’in değerleri toza dumana karıştırdı.

Yeni GLC 63 S AMG, standartlara uymayan bir araç.

Amacı da zaten standartlara uymamak değil mi! Arazilerdeki C Serisi, dik krom çubuklarla süslenmiş bir panjur, hangi açıdan ve mesafeden bakarsanız bakın onun bir Mercedes olduğunu gösteren tamponlara sahip.

Dahasında ise yüksek inçli lastikler, havalı difüzörler ve dört çıkış egzozlar da niyetini belli eden unsurlar arasında.

Mercedes-AMG GLC 63 Alfa Romeo Stelvio’nun taht koltuğunu bir alt kata taşıdı.

2017 Eylül ayında aldığı pist rekorunu Stelvio, 1 yıl taşıyabildi. Sahne alan GLC 63 S, 4.0L çift turbo V8‘i kullanıyor. 503 beygir gücü rahatlıkla üretmeyi başaran Alman hızlı SUV, ardından da 700 nm tork getiriyor.

3.8 saniyede kalkışını tamamlayan Mercedes-AMG, sınırlandırılmış 250 km/h son sürate sahip. İtalya tarafına döndüğümüzde 2.9L motor hacmine sahip Stelvio’da V6 silindirler bulunuyor. 505 beygir güç ve 600 nm torkla İtalyan aygırı da GLC 63 S gibi 3.8 saniyede kalkıyor.

Karşılaştıracak olursak motor hacmi, tork gibi hıza etken durumlarda Stelvio’a daha aşağıda seyretmesine rağmen eskiden Nürburgring’i “7.51.7”de geçmeyi başarmıştı. 21 km’lik pistin yeni rekortmeni Mercedes-AMG GLC 63 S, 7 dakika 49 saniye 369 salise de olayı bitiriyor.

Bize kalırsa bu savaş burada bitmez. Şu da var ki bu çekişme sadece Alfa Romeo ve Mercedes arasında olmayacak. Mutlaka bir firma daha SUV segmenti Yeşil Cehennem hız rekorunu deneyecek. Uzun pistin bir sonraki kralı hangi ülkeden gelir, orasını bekleyip göreceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum