Yatırım yapmaya başla!

Numan Kurtulmuş: Dolardaki Atak Vatandaşın Cebindeki Paraya Yönelik Bir Saldırı

AK Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş, dolardaki sert harekete ilişkin yaptığı yorumda, bunun sadece hükümete karşı olmadığını, aynı zamanda vatandaşın cebindeki paraya karşı da bir saldırı olduğunu ifade etti.
Numan Kurtulmuş: Dolardaki Atak Vatandaşın Cebindeki Paraya Yönelik Bir Saldırı

Cuma günü dolar kurunun 5,84’e kadar sıçraması piyasalarda yeni bir rahip krizinin yaşanacağına dair endişeleri artırırken, hükümet kanadından açıklamalar gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu yaptığı konuşmada, piyasalardaki hareketlenmeye yönelik SPK’nın ve BDDK’nın gerekli adımları attığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ise dolardaki atağın sadece hükümete karşı olmadığını, aynı zamanda vatandaşın cebindeki pataya yönelik bir saldırı olduğunu ifade etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlandıran Numan Kurtulmuş dolar ve Golan Tepesi hakkında yorum yaptı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Golan Tepesi için ABD Başkanı Trump’ın attığı imzanın uluslararası piyasada hiçbir etkisinin ve hukuki dayanağının olmadığını söyledi. Dünyanın tek bir adamın attığı tweetlerle yönetilecek bir yer olmadığını dile getiren Kurtulmuş, Trump’ın İsrail hükümetinin sözcüsü gibi davranmasının Amerika Birleşik Devletleri için üzücü olduğunu aktardı. Dolar kurundaki atağın ise sadece hükümete karşı olmadığını, vatandaşın cebindeki paraya yönelik de bir saldırı olduğunu dile getirdi.

Türkiye’de ekonominin gerilemesine yönelik manipülasyonların halen devam ettiğini belirtti.

Türkiye piyasaları kapandığında, Asya piyasalarında olağan dışı hareketlerin yaşandığını söyleyen Kurtulmuş, piyasaların bozulması ile seçim sonuçlarının etkilenmeye çalışıldığını yorumladı.

Piyasaları alt üst edecek hareketlerin hükümet karşıtı algı üzerinden gerçekleştiğini söyleyen Kurtulmuş, “Bu meselenin böyle bir politik tarafı olduğu gibi daha önemlisi milletin cebindeki parayı çalan bir gasp olayıdır. Biz de milletin hakkını hukukunu, malını mülkünü korumak sorumlu olan iktidar olarak milletin zenginliği üzerinde oluşturulmaya çalışılan bu spekülasyonlara mani olmak vazifemizdir. “ şeklinde konuştu

Birilerinin Türkiye üzerinden bu tarz manipülasyonları yapmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

Türkiye’nin kapılarını serbest piyasa içerisinde iş yapmak isteyenlere kapılarını kapadığını belirten Kurtulmuş, seçimlerden istikrarlı bir sonucun çıkması halinde bunların amaçlarına ulaşamayacaklarını anlattı.

AK Parti ile MHP’nin ülkenin milli duruşunu göstermesinin çok önemli olduğunu, Cumhur ittifakına karşı olanların ise tek ortak noktasının Tayyip Erdoğan için nasıl giderse gitsin yaklaşımı olduğunu söyledi. Yerel seçimin sonucunun genel siyaseti etkilemeyeceğini, istikrarlı bir sonuç elde edilmesinin hem ekonomi hem de dünyaya verilen mesajı doğrudan etkileyeceğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum