Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nüfus Müdürlükleri Randevuda Yeni Uygulamaya Gidiyor

Randevu sorununa Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden çözüm geldi. Yeni uygulamaya göre gitmeyeceği randevuyu iptal etmeyenlere yaptırım uygulanacak.
Nüfus Müdürlükleri Randevuda Yeni Uygulamaya Gidiyor
Yorum

Kamu kurumlarında randevu sisteminin işleyişinin bozulması üzerine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden emsal bir karar çıktı. Randevusuna gitmeyenlerin sistemde aksaklık yaşatmaması için bir tür ceza sistemi geliştirildi.

Nüfus müdürlüklerinden alınan randevulara gitmeyenlerin, bir sonraki randevularının iki hafta sonra verileceği öğrenildi. Konuya ilişkin açıklama, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden geldi.

Açıklamada, randevu sayısında ciddi bir artış yaşandığı ve randevusuna riayet etmeyenlerin diğer vatandaşlar için mağduriyet yarattığı belirtildi. Bu kapsamda iptal edilmeyen randevularla ilgili yeni bir önlem alma gerekliliğinin doğduğu açıklandı.

Nüfus müdürlüklerindeki randevusuna gelemeyecek olanların, başka vatandaşları mağdur etmemek için randevularını iptal etmeleri gerektiği vurgulandı. Aksi taktirde bu kişilerin tekrar randevu almak istediklerinde iki hafta sonra randevu alabilecekleri uyarısı yapıldı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuru şöyle:

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Twitter
Kaynak: Twitter

Açıklamada, randevusuna gitmeyenlerin sayısının yüzde 15’i bulduğuna dikkat çekilerek, sistemde aksaklık ve vatandaşlar için mağduriyet yaratıldığına vurgu yapıldı.
Randevusunu aksatan vatandaşların iptal seçeneğini göz önünde bulundurması gerektiği de eklendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu