Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Novogratz: Bitcoin’e Gelecek Ralli Öncekilerden Farklı Olacak

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz Bitcoin’in bir sonraki rallisinin yeni bir hikayeye sahip olacağına inanıyor. İşte detaylar...
Novogratz: Bitcoin’e Gelecek Ralli Öncekilerden Farklı Olacak
HABER GİRİŞ

Bitcoin geçen yılın son çeyreğinden bu yana tarihi düşüşlerinden birine tanık olurken, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz bir sonraki ralli için tahminlerini paylaştı. Ünlü yatırımcı Bitcoin‘deki bir sonraki rallinin hikaye ve fayda açısından öncekilerden çok farklı olması gerektiğine inanıyor.

Token2049 kripto etkinliğinde konuşan Novogratz, önceki boğa koşularına kıyasla, bir sonraki Bitcoin rallisinin faydaya daha fazla ve hikayeye daha az odaklanması gerekeceğini tahmin etti.

Novogratz Önceki Rallileri Karşılaştırdı

En büyük tarihi rallilerden biri olan 2017 Bitcoin boğa koşusu çoğunlukla hikayeyle ilgiliydi. Novogratz kripto para biriminin bir yıl içinde yaklaşık 1.000 dolardan 20.000 dolara yükseldiği o döneme atıfta bulundu.

Galaxy Digital CEO’suna göre 2017 boğa koşusu çoğunlukla hükümete güvenmeyen ve daha fazla mahremiyet ve ademi merkeziyetçilik isteyen insanların hikayesi ile ilgiliydi.

Bitcoin’in Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerine çıktığı bir başka büyük ralliyi de değerlendiren Novogratz, bunun COVID-19 pandemisinin etki ile oluştuğunu belirtti. 2020 ve 2021’deki fiyat hareketinin hikayenin yüzde 80’i ve faydanın yüzde 20’si olduğunu öne sürdü.

GCM Yatırım Banner

Novogratz: Yeni Uygulamalar Geliştiriliyor

Yatırımcı, bahsedilen kripto para birimi boğa koşularının aksine, bir sonraki Bitcoin rallisinin yüzde yüzde 50 hikaye, yüzde 50 fayda olması gerektiğini tahmin etti. İnsanların uygulamalar, hızlı, ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu sistemler oluşturduğunu gördüğünü belirten Novogratz, bunların birkaç yıl içerisinde kullanılabilir hale geleceğini söyledi.

Ek olarak CEO, devam eden kripto para birimi kışına rağmen , Bitcoin’in bu yıl hala çeşitli fiat para birimlerinden daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Bitcoin’in dolara göre yaklaşık yüzde 20 daha iyi durumda olduğunu belirtti.

Bitcoin yazım itibarıyla 19.000 dolar seviyesinden işlem görüyor ve Kasım 2021’deki zirvesinin yaklaşık yüzde 70 altında bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.