Yatırım yapmaya başla!

Alman Novitec’ten Tesla Model S’e Sade Dokunuşlar!

Almanların İtalyan modifiyecisi Novitec, kabuğunu kırarak Amerikan bir marka olan Tesla'nın Model S'ini ele aldı...
Alman Novitec’ten Tesla Model S’e Sade Dokunuşlar!

Modifiyenin sınırlarının olmadığını birçok kez dile getirmişizdir. Yıllar bou kendini kanıtlamış ve bir araba gördüğümüzde “evet bu araba o garajdan çıkmış” diyebiliyoruz artık. Tabi birde halen daha yetişmekte olanlar var. İşte bu görünce anladığımız firmalardan birisi de Alman modifiye firması Novitec! 1989 yılında başladığı arabalar üzerindeki üstün değişimlere genelde İtalyan odaklı gitmiştir.

Lamborghini, Ferrari, Maserati, Rolls-Royce ve McLaren gibi lüks ve spor araba firmalarının hassas işçiliklerini yapmışlardır. Novitec, sınırlarını biraz genişleterek Amerikan bir marka olan Tesla’nın teknoloji rüzgarı estiren Model S‘i ele aldı. Görüntüsünden herhangi birinin yapabileceği tarz gibi dursa da belli bölgelere firma imzaları kocaman atılmış.

Model S’in sade ama çekici yapısına biraz şurdan biraz burdan dokunuşlar yapılmış.

Novitec Tesla Model S Karoseri

Novitec Tesla’ya neler yapmış! Ön kısımda karbon alt ızgaradan başlayan lip koymakla başlamış.

Novitec Tesla Model S Ön Lip

Model S için hazırlanan kit içerisinde yan marşpiyellerde var.

Novitec Tesla Model S Duruşu

Normalde de 19 ve 21 inçe sahip Model S’e bu sefer biraz daha özel olanı düşünülmüş.

Novitec Tesla Model S Profili

Novitec tasarımlı, Vossen imzalı sarı 21″ jantlar karosere güzel uydurulmuş. Rengi sevmezseniz de daha farklı onlarca ton seçeneği sunuluyor.

Novitec Tesla Model S Jant

Ancak olay jant takıp gitmekle olmuyor. Model S’e takılan coilover süspansiyonlarla yükseklik ayarlaması yapabileceksiniz.

Novitec Tesla Model S Havalı Süspansiyon

Arka kısmına baktığımızda yine karbondan oluşan kitler görüyoruz.

Novitec Tesla Model S Arka Görünüm

GT tipine uyumlu ince bagaj rüzgarlığı ve alt kısım difüzör uygulamasına, tadında bırakılmış diyebiliriz.

Novitec Tesla Model S Difüzör

Model S’in normalde 2.5 sn gibi kalkışı olduğu için “Novitec motorda acayip işler yapmış” deme şansımız yok.

İncelediğimiz Novitec Model S doğrusunu söylemek gerekirse oldukça hoşuma gitti. Normal şartlarda Model S ağır bir modifiyeyi kaldırır mı bilemiyorum. Novitec usta olduğu değişim konusunda, Model S için bence en uygun olacak şekilde dizaynlarını ve malzeme seçimlerini yapmış. 21″ jantları şekil bakımından yakışırken, renk konusu biraz zevke bağlı.

Normal olarak motor konusunda daha fazla müdahale edemeyeceği ve içini açarak bakacağı bir şey olmadığından gelişim söz konusu olmamış. Bu arada Model S’in beğendiğim dış yapısı Novitec ile daha çekici geldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum