Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Novitec’in N-Largo’su Ferrari’nin 812 Superfast’inden Daha Hızlı!

Alman Novitec'in Portofino'dan sonra aşırılaştırdığı 812 Superfast N-Largo ile beraberiz!
Novitec’in N-Largo’su Ferrari’nin 812 Superfast’inden Daha Hızlı!
HABER GİRİŞ

Beklediğimiz hareket Novitec‘ten geldi. Bazı zamanlar “kainatın en iyi modifiyecisiyim” dediğini duyar gibi olduğumuz Alman şirket, buna karşı dillere destan bir Ferrari 812 Superfast projesiyle yeni çıkışını yaptı. Onun basit işlerde göremezsiniz. Şirketin cesareti, en iyiyi yapma kafasıyla birleşince, McLaren Senna’dan daha hızlı bir 720S çıkartabilmişti.

Tepeden tırnağa kendi tarzıyla süslediği İtalyan atını, beslendiği aerodinamiklerin aslında artan güce bağlı olarak, tutulmak istenen denge olduğunu anlayacaksınız. Bakalım Novitec garajına giren Ferro’nun çıkışı nasıl olmuş.

Novitec N-Largo etiketi altında gösterilen seri, sanki sadece pist için üretilen bir yasal yol arabası gibi gösterilmiş.

Novitech N-Largo Ferrari 812 SuperfastAraca özel uygulanan dış yapı modifiyesinde parçalar tamamen karbon fiber ve duruş biçimleri wideboy! 812 Superfast’in, aerodinamik verimliliği artıracak şekilde 70 mm toplam genişlik verilmiş.

Ferrari’nin güçlü modelini yeniden şekillendirilmesinde ünlü bir ismin parmağı var.

Novitech N-Largo Ferrari 812 Superfast BodyKitTasarımcı Vittorio Strosek, dijital ortama oturtuğu ve gök gürültüsü gibi ürkütücü duran Superfast’in merkezi ön spoiler, büyük difüzör ve downforce etkisini çoğaltan kanadıyla dış modifikasyonunu tamamlamış.

Ferrari mühendislerinin ince ayarlarına bir ince ayar daha yapılmış.

Novitech N-Largo Ferrari 812 Superfast Vossen Jantlarİşinde gerçekten uzmanlığını bir süredir ilan etmiş olan Novitec, ABD’li tekerlek üreticisi Vossen ile çalışarak önlere 21 inç arkalara 22 inç jant grubu tasarlanmış. Bunlarda Pirelli’nin P-Zero serisine sarılı duruyor.

GCM Yatırım Banner

Yaylar dengeleyici , spor tiplerle değiştirilmiş ve 812 normalden 35 mm daha aşağıda duruyor. Ekstra olarak düşündükleri sürüş kolaylığında ise tek düğme hareketiyle aracın burnunu 40 mm kadar yukarıya kaldırabiliyorsunuz.

Sınırsız seçeneklerle müşterileri karşılayan Alman tuningçi, kokpiti de ihmal etmemiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu kısmı N-Largo’yu isteyen müşterilerine bırakıyor. Özel dikişlere sahip yarış koltuklarında deri ve şekil değişimi yapabilirsiniz. Ferrari standartlarını yıkan şirket diğer aksamlarda kaplama malzemesini deri ve Alacantra olarak seçtirebiliyor.

Kalpleri yerinden çıkartacak egzotik seslere sahip 6.5L V12, az da olsa kurcalanmış. Sesin ispatı da aşağıdaki videoda saklı.

Başlı başına standartında bile sürat makinası olan 812, bu gibi yazılımla gelen ekstra güç artışlarıyla daha da tutulmaz bir hal alıyor. Nitekim de Novitec ECU’ya müdahale ederek aracın +40 ps fazla çalışmasını sağlamış. Yükseltme sonunda en yüksekte 345 km/h, oraya gelmeden de 100 km’ye 2.8 saniyede görevini tamamlıyor.

İlginizi Çekebilir :

Novitec Rosso Ferrari GTC4 Lusso T: Shooting Break'lerin En Hırçın ve Mat Şekli!
Novitec Rosso Ferrari GTC4 Lusso T: Shooting Break’lerin En Hırçın ve Mat Şekli!

Stok 812 Superfast ile karşılaştırıldığında 0.1 sn kalkışta, 5 km/h’de yüksek hızda fark ettiriyor. Güç artışı nedenlerinden ikincisi egzozlar. Yüksek performansa yardımcı yeni dört çıkışlı egzozlar, geri basıncı azaltan ve güç dağılımını optimize eden bir işleyişe sahip. Asıl okun 12’den vurulması ise bunlarla birlikte V12’nin ses tonunun değiştirilmiş olması. Egzozdan dolayı da 11 kg tasarruf edilmiş. Sizce de çok canavarımsı olmamış mı?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın