Yatırım yapmaya başla!

Dijital Sağlık Sektöründe de Başarıyı Yakalayamayan Nokia’dan Dev İşten Çıkarma!

Bir dönem telefon konusunda lider marka olan Nokia, dijital sağlık şirketinde de istediği başarıyı yakalayamadı. Ve firma dev işten çıkarmalarına bir yenisini daha ekleyeceğini duyurdu;
Dijital Sağlık Sektöründe de Başarıyı Yakalayamayan Nokia’dan Dev İşten Çıkarma!

1998 yılında Nokia tarafından kurulan Vertu’nun iflasını akıllara getiren şirketteki son gelişmeler gündeme oturdu.

Şu anda dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Microsoft’un 2013’te 7.2 milyar dolara satın aldığı, sonrasında ise gelirlerinin düşmesi nedeniyle Tayvan merkezli Foxconn’a sattığı Nokia, görünen o ki epey zor günler yaşıyor. İşte detaylar;

Nokia dijital sağlık şirketi Withings’de çalışan 400’den fazla personelini işten çıkarmayı planladığını duyurdu.

Nokia Withings'den 400 Çalışanını İşten ÇıkartacakTelefon liderliğindeki liderlik koltuğunu yıllar önce Apple ve Samsung’a kaptıran Nokia, 2016 yılında girdiği sağlık sektöründe de dikiş tutturamadı.

2016’da Fransız Withings’i 170 milyon euro karşılığında satın alan şirket, 2017’nin üçüncü çeyreğinde 141 milyon euro zarar açıklamıştı.

Nokia Withings 170 Milyon Euroya Satın AlmıştıNokia açıklamasında; Withings’in zor pazar koşullarında büyüme fırsatları aradığını belirtirken dijital sağlık işlerinin stratejik incelemeye alındığını duyurdu. Ayrıca Withings’in akıbetinin alınacak karar doğrultusunda ne olacağının yakın zamanda belli olacağı söylendi.

Öte yandan; Nokia 2017’nin dördüncü çeyreğinde gerçekleştirdiği satış ile de dikkat çekti.

Nokia 2017'de 4.4 Milyon Adet Telefon SattıÇünkü şirket, 4.4 milyon adet telefon satarak pazar payını % 1’e çıkarttı. Bu satış rakamlarıyla; HTC, Sony, Google, Alcatel, Lenovo, OnePlus, Gionee, Meizu, Coolpad ve Asus gibi dev isimleri geride bıraktı. İlaveten; Nokia’nın 2018’de çıkartacağı yeni akıllı telefon modelleriyle yükselmeye devam etmeyi planladığı belirtildi.

Sonuçta; Nokia’nın dünya çapında 102.800, Finlandiya’da ise 6.300 çalışanı bulunuyor. Fakat 400’ün üzerinde personelin işine son verilmesinin ardından Nokia’nın Withings’le ne yapacağı hala kesin olarak bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum