Yatırım yapmaya başla!

Noel Öncesi İmzalanabilecek Kısmi Anlaşma, ABD ile Çin’in Tüm Sorunlarını Çözmeyecek

Küresel yatırım yönetimi şirketi Pimco, ABD ile Çin arasında bir birinci aşama ticaret anlaşmasının bu yıl Noel’den önce imzalanabileceğini söyledi. İşte detaylar;
Noel Öncesi İmzalanabilecek Kısmi Anlaşma, ABD ile Çin’in Tüm Sorunlarını Çözmeyecek

Tahvil yatırım devi Pimco’nun üst düzey yöneticisi John Studzinski’ye göre ABD ile Çin arasında bir birinci aşama ticaret anlaşmas bu yıl Noel’den önce imzalanabilir.

Pimco’nun iyimser yorumunun, iki tarafın pek çok konuda anlaşmazlık yaşadığına dair yazılan son haberlerin üzerine gelmesi dikkat çekti. Nitekim Çin hükümetinden bir kaynak, CNBC’ye yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump’ın tarifeleri geri almayı kabul etmediğini açıklamasının Çin’i rahatsız ettiğini söylemişti.

Ancak Pimco yöneticisi John Studzinski, bugün halen iki tarafın kısmi bir anlaşmaya varacağını düşündüğünü söyledi.

Pimco ABD Çin Anlaşmaya Varabilir Çin’in Guangzhou şehrinde Nansha bölgesinde düzenlenen bir konferansta konuşan Studzinski şu ifadeleri kullandı: “Tarımsal satın alma hedefleri, zorunlu teknoloji transferi ve daha geniş uygulama meseleleri hakkında açıkça geride kalan sorunları var. Ancak görüşün, Aralık ayının başına kadar bir şeyleri çözmeye çalışmak ve Noel öncesi imzalamak olacağını düşünüyorum.”

“Bence Trump bunu önemli görüyor. Çin ve Amerika arasındaki bu daha geniş ilişki ve ticaret diyaloğunda bir tür istikrar ve güven kaynağı görmek isteyen Amerikan CEO’larından çok fazla destek aldı.” yorumunu da ekledi.

Nihayetinde dünyadaki en büyük iki ekonomi, yatırımcı ve iş dünyasına zarar veren ve küresel ekonomik aktiviteyi yavaşlatan bir ticaret savaşının ikinci yılında.

Pimco ABD Çin Birinci Aşama Anlaşma Noel Öncesi İmzalanacak Her iki ülke de birbirlerinin ürünlerine milyarlarca dolarlık tarife uyguladılar ve aralarındaki görüşmeler bozulursa daha fazla uygulayacaklarının işaretlerini verdiler. Studzinski kısmi anlaşmanın geleceğine dair iyimser yorumda bulunsa da birinci aşama anlaşmanın iki ekonomik dev arasındaki tüm sorunları çözmeyeceğinin üzerini çizdi.

“İster beğenelim ister beğenmeyelim, hepimiz bu zorlu iki kültürün, ülkenin ilişkilerini yeniden düşünmelerine ihtiyaç duymalarıyla büyük bir olaya, aslında II. Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk büyük olaya tanık oluyoruz. Rekabet etmeye çalışmak yerine çıkarlarını hizalamak için yollar bulabilirlerse dünya çok daha güçlü ve istikrarlı bir yer olacak.” diyen Studzinski, ABD ile Çin’in birçok yönden tamamlayıcı olduğunu belirtti.

Teknoloji sektörünü örnek olarak göstererek, ABD’nin Silikon Vadisi’nin eğitimli teknoloji uzmanlarının üç ila dört kuşağına sahipken, Çin’in çok karmaşık bileşenler üretmek için “fantastik” uzmanlığa ve zekaya sahip olduğunu söyledi. Bu iki uzmanlık alanının dünyadaki ekonomilere fayda sağlamak için birlikte çalışacağını aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum