Yatırım yapmaya başla!

Noodle Devi Nissin Foods Yemek Teslimat Girişimlerinin Yükselişinden Faydalanacak!

Japon Nissin Foods’un CEO’su Kiyotaka Ando, gıda dağıtım servislerinin giderek popülerleşmesinin kendi işlerine katkı sağladığını açıkladı. Çünkü…
Noodle Devi Nissin Foods Yemek Teslimat Girişimlerinin Yükselişinden Faydalanacak!

Japonya’nın en büyük noodle üreticisi Nissin Foods Holdings, gıda teslimatı servislerinin giderek popülerleşmesinin şirkete nasıl katkı sağladığını açıkladı. Nissin Foods Holdings’in kurucularından Momofuku Ando’nun 1958 yılında bulduğu üzerine sıcak su eklenerek yenilebilen çabuk erişteden bahseden şirket CEO’su, teslimat servislerine gösterilen talebin düşmesinin kaybedilen müşterileri şirkete geri döndürdüğünü söyledi.

Son 10 yılda UberEats ve Deliveroo gibi gıda dağıtım servislerinin çoğaldığını vurgulayan Kiyotaka Ando, bunun çorba erişte konusunda eşsiz bir avantaj sağladığını dile getirdi. Daha açık söylemek gerekirse; tüketicilerin ilk başta teslimat servislerine yöneldiğini ve o noktada kayıp yaşadıklarını ama ardından talep azalması ile çabuk erişte pazarına geri döndüklerini belirtti.

Teslimat servislerinin şirket için bir dezavantaj olabileceğini kabul eden CEO, buna rağmen büyük bir kayıp yaşamadıklarını anlattı.

Nissin Foods Yemek Teslimat Girişimlerinin Yükselişinden Faydalanacak!Çünkü 20 – 30 dakikalık bekleme süresinin, fazla yumuşamış ve sıcaklığı düşmüş siparişler ile sonuçlandığını, müşterilerin bundan hoşlanmadığını kaydetti. Düşüncesini “insanlar noodle yemek istiyorsa, ya noodle dükkanına gitmeli ya da hazır noodle almalılar” sözleriyle açıklayan CEO, bu nedenle şirketim “Premium” kategoriyle hizmet vermeye başladığını aktardı.

Buna göre Nissin Foods, Çin ve Hong Kong gibi pazarlarda tüketicilerin kapılarına özel instant noodle’lar getirmek için lppudo gibi ramen zincirleriyle anlaştı.

Kiyotaka Ando Nissin Foods Açıklamaları Premium hizmetin pazarın büyümesine yardımcı olacağını söyleyen Ando, şirketin ayrıca daha düşük kalorili ve daha az yağ içeren ürün seçenekleri sunduğunu da hatırlattı. Böylece tüketicilerin geleneksel lezzetlerinden vazgeçmek zorunda kalmadan yeni trendlere uygun şekilde noodle yiyebileceklerini bildirdi.

Ayrıca şirket kurucusunun torunu olan Ando, müşterilerin isteklerine fazlasıyla önem verdiklerini hatırlattı. Japon tüketicilerin hem yüksek kalitede hem de makul fiyatta ürün talep ettiğini belirten CEO, şirketin ürün standartlarını iyileştirmek ve maliyeti kontrol altında tutmak için büyük çaba sarf ettiğini söyledi. Hatta bu noktada şirket politikasına örnek olarak, Hong Kong’daki ürünün fiyatını neredeyse 10 yıldır değiştirmemelerini gösterdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum