Yatırım yapmaya başla!

Nissan Yeni Leaf Modelini “Open Car”a Dönüştürdü!

Nissan, elektrikli otomobili Leaf'in üretim kutlamaları için Targa tavanlı bir cabrio model üretti.
Nissan Yeni Leaf Modelini “Open Car”a Dönüştürdü!

İkinci nesil Leaf‘i hiç böyle düşünmüş müydünüz? Japon marka 2008 yılında Toyota’nın Prius ile yaptığı atakları bastırmak adına çıkardığı elektrikli aracı Leaf’in, 100 bin adetlik satışını kutluyor. 8 yıllık geçmişini bir etkinlikle anlam yüklemeye çalışan Nissan, böyle bir konsept ile de anı ölümsüzleştirmek istemiş. Son zamanlarda bazı markalar, özellikle SUV sınıfı araçlarda cabrio denemesi yapıyorlar.

Honda, CR-V’yi üstü açık araca çevirerek bizlere unutulmaz bir 1 Nisan şakası hazırlamıştı. Nissan bu denemeleri aslında daha önce de yapmıştı. 2010 yılına gittiğimizde Murano SUV’un Crosscabriolet‘e çevrilmiş olduğunu hatırlıyoruz. Anılar Leaf’te yeniden canlandırılmış!

Nissan Leaf’in bu hali biraz ilginç olmuş.

Araçta istenilen şeyler üst ve arka tarafta olduğu için ön kısma dokunulmamış. EV ibareli mavi ızgarası aynı şekillerde duruyor. Tek bir prototip olarak yapılan elektrikli cabrio, kesme ve ekleme işlemlerine maruz bırakılmış.

Leaf’e yan kısımdan baktığımızda gerçekten de sadece konsept kalması gerektiğine kanaat getirdik.

A sütundan itibaren arka kısma kadar çatı kaldırılmış. Sonrasında Targa tavan tarzında yapılan bir cabrio dönüşümü görüyoruz. Nissan, üstü açık Leaf’ın arka kısmında bir yükseltme yaptığını farkediyoruz.

Roll bar koruma getirilen arka koltuklar, ön kısma nazaran daha yüksekte duruyor. Nissan bu tek kapılı bir Leaf’i üretmeyeceği için kozmetik ve güvenlik kısımlarını belli ki düşünmemiş.

Sizlere Leaf Open Car’ın bulundurduğu özelliklerinden bahsedelim.

Open Car, yarı otonom sürüş sistemine sahip. Özerk sürüş sistemi, e – pedal ve Intelligent Mobility teknolojisini de taşıyor. Değişmeyenler arasında olan 40kWh‘lık pil paketi ve 150 ps‘lik elektrikli motoru.

Çatısı olduğu düşünürsek Leaf güç paketleriyle 8.2 sn‘de 100 km’ye kalkış yapabiliyor. Alınan menzil değerleri de 378 km‘ye kadar çıkabiliyor. Leaf Open Car, Nissan müzesinde anlamlı bir hatıra olarak kalacaktır!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum