Yatırım yapmaya başla!

Nissan, 370Z’nin 400 Beygirlik Varyantını Çıkartabilir!

Nissan'ın 10 yıl önce çıkardığı ve henüz yenilemediği 370Z'nin daha güçlü versiyonu piste indirilmiş olabilir.
Nissan, 370Z’nin 400 Beygirlik Varyantını Çıkartabilir!

Nissan’ın “Z” tek kapı aracının yenileme konusunda bir adım atılıyor olabilir. Yaklaşık 10 yıl önce gösterilen 370Z, herhangi bir değişim tüneline girememişti. Daha doğrusu markası bunun için direniyordu. Bununla birlikte aynı anda GT-R35‘in de halefinin ne zaman yapılacağı sıklıkla gelen sorular arasındaydı.

Pist ortamında görülen bir 370Z, yenileme dönemine girmiş olabileceğini gösteriyor. Bakıldığında dış yapısında bir değişim yok. Ancak kasa değişiminden önce Nissan, 370Z’yi daha fazla güç yükleyerek, özel dizaynlarla çıkartabilir. İşte detaylar;

Casus fotoğrafçılar, 2020 Toyota GR Supra’ya karşı Nissan’ın bir hazırlık içerisinde olduğunu görüntülemişler.

Yeni 370Z olarak iddia edilen spor aracın aynı şekiller üzerinden gittiği net şekilde belli ediyor. Kapalı kısımların ardında, farklı agresif şekillere sahip parçalar olabileceğini düşünüyoruz.

Farlar ve bozulmayan oval yapı, kasa değişimini kesinlikle göstermiyor. Şu var ki çamurluğunda Z ibaresi taşıyan test aracının tampon kısımlarında daha büyük hava kanalları açılıp, güncel havalı şekillerinde ele alınacak. Mühendisler neden soğuk havaya odaklanmış?

Lip ayrıntısı belli oluyor. Çok az bir noktası kamuflajlı olan 370Z hakkında hiç bir şey bilinmiyor desek yeridir. Nissan’ın küresel ürün pazarlama patronunun Tokyo Show’da GT-R ve 370Z’nin “Nissan’ın merkezinde ve aktif olarak onlara bakıyor ve üzerinde çalışıyoruz” açıklamasından başka bir bilgi yok.

Söylentiler kısmına ve tamponda neden daha fazla hava açıklığına yer verildiğine geldiğimizde; önceden söylenen Infiniti model platformunun kullanılabileceği aklımıza geliyor. Yani bazı raporlar 370Z’nin Infiniti Q60 ile aynı platform üzerinde üretimi yapılabilir.

Bunun da anlamı motorların ve yeteneklerinin aynı olmasına çıkıyor. Aynı şekilde ilişkiyi 350Z/G37 Coupe‘ye bağlayabiliriz. Eğer söylentiler gerçekleşirse, Nissan Z400/400Z olarak bir isim değişikliğine gidebilir.

3.0L V6 motorun gücü 370Z’ye 400 beygir olarak dönüşebilir. Dört tekerlekten çekişin yanında daha özel bir Nismo varyantının da olması harika olurdu. Roadster kısmında Nissan neler yapar bilemiyoruz. 370Z’nin cabrio versiyonu az satış nedeniyle ABD pazarında kaldırılmıştı.

2021 yılında çıkışını düşündüğümüz yeni kasa 370Z’nin gerçekten de son bir 400Z’si yapılabilir. Kasa değişimi öncesinde insanlara güzel bir jest olacak Q60 motoru, 328 beygirlik 3.7L V6′dan biraz daha iyi aracı taşıyabileceğini düşünüyoruz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum