Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nissan X-Trail SUV Modelini Yasal Yol Tankına Dönüştürdü!

Nissan'ın SUV modeli X-Trail(Rogue) engel tanımayacak bir yapıda karşımıza çıkıyor. Alışılmışın dışında yapılan bu X-Trail, en iyi arazi araçlarına meydan okuyor. Bakalım X-Trail Warrior'a ekstra neler yapılmış?
Nissan X-Trail SUV Modelini Yasal Yol Tankına Dönüştürdü!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Nissan‘ın orta boyutlarda sunduğu ve 50 bin TL’ye alabilceğiniz 4×4 SUV modellerinde geçen X-Trail serisi, paletli arazi tankına dönüştürüldü. Aracın duruşuna baktığımızda bile ne için yapıldığını net bir şekilde anlıyoruz. Nissan X-Trail’in ortada konumlandırılan gösterge panelleri ile başlayan “değişik” tasarımı, yerini “akıl almaz” bir tasarıma bırakmış. Araziler için modifiye edilen bu araç X-Trail’in 3. jenerasyonunu temsil etmektedir. Böyle bir araç yapmak kimin aklına gelir değil mi? Ancak bu tip değişimler hem markanın hemde üretimde olan araçların kayda değer reklamları da yapılmış oluyor.

Baktığımız da bu işin o kadar da kolay olmıyacağını anlamamız gerekiyor. Arabanın özellikle yürüyen aksamlarının tamamiyle başka bir yapıya dönüştürülüp, kauçuk bir maddenden metale geçiş yapılıyor. Yani Nissan, X-Trail 4×4 SUV modelini “kuruvazöre”  dönüştürmüş. Bakalım Avrupa ismi Nissan Rogue olan bu SUV’a neler yapılmış?

İşte Nissan X-Trail Track:

Nissan X-Trail Track Dış Yapısına Kamuflaj Giydirilmiş

Nissan X-Trail Track Dış Yapısına Kamuflaj GiydirilmişTrail Warrior‘da diyebileceğimiz X-Trail, projeye uygun olacak şekilde askeri kamuflaj ile giydirilmiş. Far grubuna yapılan dış kaplama ile daha çok sis farlarında gördüğümüz sarı ışık tercih edilmiş. Görüyoruz ki X-Trail, 0-100 performansı ile göz dolduran SUV modellerinin aksine bir rotaya yönlendirilmiş.

X-Trail’in Lastikleri Artık Demir Bir Üçgen

X-Trail'in Lastikleri Artık Demir Bir ÜçgenHer açısından baskın bir yapısı olan X-Trail’in çamur, kar ve kum gibi zeminlerde gayet normal bir şekilde ilerleyebilmesi için palet sistemleri tercih edilmiş. Aklımıza birden, Mercedes G550 Brabus‘a böyle bir şey yapılsa neler yapabilir? soru geldi. Genelde palet sistemli araçları arama kurtarma, sağlık sektörü ve askeriyede tank olarak görürüz!

GCM Yatırım Banner

X-Trail’in Normal Ölçülerinden Eser Bırakılmamış

X-Trail'in Normal Ölçülerinden Eser BırakılmamışYeni X-Trail’in normal olarak ölçü birimleride değişmiş oldu. Altındaki paletlerin yüksekliği 76 cm ve genişliği yaklaşık 15 cm dir. Normal lastiklere göre hissedilene baktığımızda, sanki metrelerce havaya yükseltilmiş diyebiliriz. Nissan X-Trail, ilk gördüğümüzde şaşırdığımız Jeep TomaHawk 6×6 Wrangler‘in şaşkınlığını fazlası ile bastırdı.

X-Trail’e Paletleri Çevirebilecek En Güçlü Motor Yerleştirilmiş

X-Trail'e Paletleri Çevirebilecek En Güçlü Motor YerleştirilmişAracın yer yüzündeki duruşuna baktığımızda sadece “V8” işini görür gibi bir düşünce oluşuyor. Bu arada V8 deyince Ferrari motorlu Lada Niva aklımıza geliyor! X-Trail için düşünülen motorla bizim düşündüğümüz örtüşmüyor ve 2.5 litre hacimli 170 hp güç üreten bir üniteye görev verilmiş. Demek ki paletli X-Trail‘i gözümüzde fazla büyütmüşüz!

Nissan X-Trail Warrior Modeli Videosunu Buradan İzleyebilirsiniz:


Nissan’ın bu yapıda bir araba çıkarması, DreamMaker firmasının 80 günde devri alem projesine katılmaması için hiç neden göremiyoruz. Bilindik off road araç yapımlarının bir üst seviyesi olan X-Trail, başarılı bir mühendislik ürünü olduğunu biz anlatmasakta kendi bunu söylüyor. Nissan X-Trail Track versiyonu hakkında sizin düşünceleriniz neler olur?

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.