Yatırım yapmaya başla!

Nissan Navara Tabanlı Yeni Nesil Terra SUV Gösterildi!

Nissan'ın Navara temellerinde oluşturulan SUV olan Terra, yeni haliyle Pekin Otomobil Fuarı'na hazırlanıyor. Ondan öncesinde gönderilen görsellerle yapısı hakkında bilgi sahibi olduk!
Nissan Navara Tabanlı Yeni Nesil Terra SUV Gösterildi!

Nissan’ın daha çok X – Terra olarak bilenen modeli, 1999 yılında üretime alınmış ve 2015 yılına kadar iki jenerasyon değişimi geçirmiştir. Temeli Navara olan bu arazi taşıtı, bir nevi Pathfinder’ın halefi oluyor. Aslında söylediğimiz tüm Nissan ürünleri bir bütün halinde ele alınıyor. Keza şekillerinden bunu anlamak oldukça kolay.

Çünkü bazı firmalar zaten pick-up altyapılarını SUV’larda kullanıyor veya tam tersi şekillerde üretime alabiliyorlar. 2018 Pekin Otomobil Fuarı‘nda tanıtımı gerçekleştirilecek Nissan Terra, Asya pazarı için büyük bir koz olarak gösteriliyor.

Terra, Navara platformunda onun şekillerini almış.

Yeni nesiliyle üretimde olan Nissan’ın pick-up’ından Terra’ya baya bir aktarım söz konusu. Far yapısının Led aydınlatma düzeni, tampon ve ızgaraya verilen grafikler aynı diyebiliriz. Sadece Navara, SUV hale sokulmuş.

X Terra artık Navara’dan ayrılarak arka kısma doğru SUV’a dönüşüyor.

Yenilenen 2018 Nissan Pathfinder ile bu kısımda benzerlikleri pek yok. Terra’nın stop far yapısı daha köşeli.

Terra’nın iç mekan yapısıyla ilgili de görsel gönderildi.

Kokpiti oluşturan parçalar Navara ile aynı. Orta konsol multi medya ekran ve klima düzeneğinde parçalar ortak. Biraz daha aşağı kısımlara indiğimizde vites çevresi, direksiyon ve koltukların oturma pozisyonu da pick-up modelden alınmış.

Tanıtımı için yaklaşık 2 aylık bir süre var. Terra’nın genel yapısı hakkında görsel miktarı az olsa da bilgi sahibi olduk. Nissan’ın M.O.V.E 2022 planlarına göre bu SUV kritik 4×4 alanında ve ticari sınıfta stratejik bir yük taşıyacak. Böylelikle Navara’nın temellerinden çıkan araçların içerisine Renault Alaskan, Mercedes X-Class’dan sonra şimdi de Terra oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum