Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

2002 Yılında Üretimi Duran Efsane Driftçi “Nissan Silvia”nın Hayat Hikayesi!2002 Yılında Üretimi Duran Efsane Driftçi “Nissan Silvia”nın Hayat Hikayesi!

Otomobillerin en hız olduğu dönemlerde Nissan, Skyline’ye alternatif Silvia modeliyle evlere girmeye başlamış. Cars Evolution kanalının hazırladığı yeni Silvia videosu, ikonik aracın üretildiği sürede nasıl değiştiğini gösteriyor.

1965 yılında başlatılan harekatta eskilerin Opel Ascona’sı tipinde, dikiz aynalarının çamurlukta olduğu dar yapılı olarak Silvia’nın üretimine başlanmış. Drift dünyasının baş yapıtlarından biri olsa da 1.6L 89 ps‘lik motoru yanlamasına gidişler için yeterli değildi.

1975’te 2.0L 103 beygirlik motorlarla Silvia daha zevkli hale getirilmiş. Gördüğünüz gibi 1983 yılında biraz daha spor araba görüntüsüne sahip olmuş ve motor gücü nerdeyse 200 beygir civarlarında tutulmuş.

Skyline ile Supra’nın savaşına girmeden durumu köşeden izleyen Silvia, 1993 yılında 197 beygir güçle çıkış yapmış. Üretiminin sonlanmasına 9 sene kala 1999 yılında son şeklini alarak 247 ps gücüyle drift tutkunlarının tam da istediği kıvama getirilmişti.

Silvia 2002 yılında rafa kaldırıldı. Birçok kere yeniden canlandırma girişimlerinden bahsedildi ancak şu anda üretimi ile ilgili bir haber bulunmuyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur