Yatırım yapmaya başla!

Nissan “2018 Overland Expo West”e Dağların Efendisi Olacak Patrol’ü Getiriyor!

Nissan yine bir 4x4 projesini, haftalarca ormanlarda kamp yapacak donanımlar eşliğinde sunuyor!
Nissan “2018 Overland Expo West”e Dağların Efendisi Olacak Patrol’ü Getiriyor!

Nissan’ın son yıllardaki arazi araçlarına yönelik yaptığı çalışmaları hayretli gözlerle izledik. Geçen sene olayı biraz daha büyük noktalara getirerek, Titan üzerine yaptığı BaseCamp Pro – 4X ile pick-up’ların liderini ortaya çıkarmıştı. Patrol, overland mantığında uzun süreli yolculuk ve kamp alanlarındaki rahat kalınım için dizayn edilmiş.

Hayatının belli bölümünde veya tatil günlerinde her insanın yaptığı klasik aktivitelerden uzak duran kişiler vardır. Bu kişiler orta seviyede 4×4 araçlarını donatarak, kısa süreli kamplar yaparlar. Nissan’ın Patrol’e empoze ettiği ise haftalarca arazilerde kalabilecek seviyede olması. O yüzden off road araç gereçleri mevcut pakete eklenmiş. Overlanding yolculukların olması için de mutlaka arazi donanım seviyesi yüksek olmak zorundadır.

Mountain Patrol’ün gövde yapısında, sağlam öğeler bulunuyor.

Nissan Mountain Patrol Camp

Tasarım aşamasında olan bu orman aracında; son derece sağlam ve sert zemin vurumlarında gücü emerek alt kısmı da korumaya yardımcı tamponu görüyoruz. Orta kısımda aracın ağırlığına orantılı çeki vinci ve yuvarlak Led aydınlatmalar verilmiş.

Üst kısma çıktığımızda ön cam kenarlarına yine aydınlatmalar verilmiş. Patrol’ün tavanında günlerce kalmaya olanak sağlayacak çadırı bulunuyor. Port bagaj üzerine konumlandırılan çadır haricinde yan kısımdan uzayan ayrı bir gölgelik düşünülmüş. Portun uç kısmında ise 8’li off road ışıklandırılmasını görüyoruz.

Doğaya yapacağınız tatiller için konfor haricinde, olabilecek zorlu şartlara iyi hazırlık yapılmış.

Nissan Mountain Patrol Camp Çadır

Vinç, tampon ve çadırdan sonra Patrol’de arkaya monteli yedek lastik, yedek yakıt depoları, özel off road krikosu ve yine arka tampona gömülü çeki vinci duruyor.

Nissan Kuzey Amerika Pazarlama Müdürü Brandon White, Mountain Patrol için övgü dolu sözlerde bulundu.

Nissan Mountain Patrol Off Road

White, ” Eğer bir kara tırmanış teçhizatına sahip olmak istiyorsanız Armada, etkileyici off road yetenekleri, harika yol konforu ve Nissan Intelligent Mobility Teknolojileri ile buluşmak için güzel bir nokta.” olarak nitelendirdi.

Bu kadar yüklü bir dağ canavarında uygun motor olmalı değil mi?

Nissan Mountain Patrol Motor Ünitesi

Bu kısımda Japon temsilcinin elinde bulundurduğu mevcut motordan gidilmiş. 5.6L V8 benzin motorun 390 hp güç ve 533 nm tork getirisi oluyor. Yani Nissan’ın Mountain projesine düşündüğü şimdilik bu. 4×4 alt yapısıyla birlikte aktarımların 7 ileri otomatik şanzımanla yapılacağı söylendi.

2018 Overland Expo West‘e hazırlanan Patrol, yürüyen bir kamp alanı tadında. Go – Fast Camper’ın 4×4 kamyonetlere yaptığından bu durum çok farklı. Ayrıca son olarak kaporta üzerine yağılan dağ motifleri ve rengine de hayran kaldığımızı söyleyelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum