Yatırım yapmaya başla!

Nissan Kuzey Amerika Tesislerinde Üretim Daralmasına Gidiyor!

Nissan, Amerika'da düşen otomobil satışları yüzünden üretim de daralmaya gidiyor!
Nissan Kuzey Amerika Tesislerinde Üretim Daralmasına Gidiyor!

Birkaç yıldır genel olarak Amerika’da otomobil satışlarının düştüğüne dair haberler alıyorduk. ABD’nin yerel üreticilerinde de durumlar istenildiği gibi gitmiyordu. Chevrolet ve Dodge gibi firmalar bazı modellerinin istenilen satış rakamlarına gelmediği için üretimlerini  durdurmuştu. Durumların kötüleşmiş olduğunu biraz daha iyi idrak etmek adına bazı Amerikalı firmalar farklı alanlardaki tesislerini dahi kapatmıştı.

Daralan çember neticesinde Japon Nissan’da Kuzey Amerika Tesisi’nde üretim adeti kısıtlamasına gideceğini söyledi. Sürecin 2018 yaz ayının ortalarında başlayacağını ve duruma göre her yıl aynı stratejiye devam edileceğini duyurdu.

Nissan Amerika’da Normalden %20 Daha Düşük Üretim Planlamasına Geçiyor

Nissan Amerika'da Normalden %20 Daha Düşük Üretime GeçiyorJapon şirket özellikle bu karardan ötürü herhangi iş kaybının olmayacağını altını çizerek belirtti. Akıllara hemen şu soru geldi! Altima üretimi ne olacak? Çünkü 2019 yeni kasa yapısıyla gösterilen Altima sedan Kuzey Amerika’da üretilecek. Ancak kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere bakılırsa yakışıklı sedanın bundan etkilenmeyeceğini, yalnızca daha az adetle üretileceği aktarıldı.

Hacim olarak baktığımızda Toyota ve Honda’nın gerisinde kalan Nissan, aslında geçilen 10 yıl içerisinde satış ve kiralamalardan büyük karlar etmişti.

Nissan’ın Bu Durumu Çin ve Elektrikli Araçlar Olabilir!

Nissan'ın Bu Durumu Çin ve Elektrikli Araçlar Olabilir!Uluslararası Enerji Ajansı’nın küresel olarak ev araçların 2030 yılında kaç adete ulaşacağı tahminlerini vermiştik. Japon firmada yaşanan düşük satış adetlerine karşılık dünyada otomobil satışları %2.7 artarak 96.22 milyona, Çin ise %3 büyüyerek 28.87 milyona ulaştı.

Nissan %20’lik daralma politikasını 2018 yaz ayları için mi konuştu yoksa sonbahar için de aynısı geçerli olacak mı? Bence 3 aylık bir ufak geri çekilme süreci, Nissan’nın istediği ortalama rakamları yakalacağı düşüncesindeyim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum