Yatırım yapmaya başla!

Nissan Kanada ve Amerika’daki 166 Bin Aracını Geri Çağırıyor!

Nissan'ın ABD ve Kanada pazarına gönderilen bazı modelleri sürüş sırasında motoru kapatıyor. İşte detaylar...
Nissan Kanada ve Amerika’daki 166 Bin Aracını Geri Çağırıyor!

Nissan’ın Amerika ayağı bu aralar sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Beklenmedik, hatalı araç üretimine bağlı çağırmaları şimdi Japon temsilci de yaşıyor. Hatalar kimi zaman yanlış parça kullanımlarından kaynaklandığı gibi şirketlerin yazılımsal programlama hatlarından da olabiliyor.

En yakın verebileceğimiz örnek ise Saburu’nun Ascent modelinin B Sütununda eksik yaptığı kaynaktan dolayı kazalarda tehlike yaratabileceği söylenmişti. Ve müşterilere satılan araçlar toplatılıp sıfırları ile değiştirilmişti. Nissan’ın yüzlerce aracını geri çağırma sebebi ise kontak anahtarı!

Toplamda 166.000 Adet Nissan Aracı Geri Çağırılacak!

Toplamda 166.000 Adet Nissan Aracı Geri Çağırılacak!Sorun kontak anahtarı ve istenmeyen durumlara yol açabilir. Nedeni ise araçların yolda gidiş sırasında motorun kapanması. Mekanik bir hatadan dolayı ateşleme sistemine bağlı parçaların aşındığı ve sorunların oluştuğu söylendi. Devamında ise bu parçaların potansiyel olarak kırabilmeye müsait olduğu da eklendi.

Seyir halindeyken aracın birden stop konumuna geçmesiyle; sürücüler bir anlık telaşla kaza yapabilirler. Araç motorunun aktif  olmaması nedeni ile eğer ki bir yere çarparlarsa hava yastıkları, ABS vb. elektronik güvenlik ekipmanları da devre dışı olacak.

153.000’i ABD’de, 13.000 Kanada’da olmak üzere 166 bin araca acil geri gelin çağrısı yapıldı. Tespit edilen modeller 2017 – 2018 Navara, Juke, Versa, Versa Note, Micra, NV, NV200 ve NV1500.

Nissan yaptığı açıklamada araçların her birinin sıkı şekilde denetleneceği ve kontak anahtarlarının değişeceğini aktardı. Eylül ayından itibaren yukarıda verdiğimiz model sahipleri servislere gidebilecekler!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum