Yatırım yapmaya başla!

Nissan Japonya Fabrikalarındaki Üretimi Neden Durdurdu?

Otomotivde çıkan skandal haberlerine Nissan'da dahil oldu ve Japonya fabrikalarında tüm üretim durduruldu. İşte detaylar...
Nissan Japonya Fabrikalarındaki Üretimi Neden Durdurdu?

Japonların skandalları bitmiyor. Bu sefer de dünya, Japon Nissan’nın yaptığı skandal haberiyle çalkalanıyor. Nedeni bilinmeyen bir şekilde otomotiv şirketleri sürekli hatalı üretim ve sonunun kötü biteceğini bildikleri her şeyi yapmaya başladılar. Peki neden? Bu sorunun cevabını herhalde hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz. Kobe Çelik ile gelen Honda Civic skandalını anlayamadığımız gibi!

Adalet ve iş disiplininde dünyada örnek gösterilen Japon milletinden böyle haberlerin gelmesi gerçekten üzücü. Gelelim Nissan’ın neler yaptığına! Geçen ayın başlarında Nissan’da büyük bir krizin kol gezdiği haberi çıkmıştı. Ancak belli bir süre nedeni hakkında bir açıklama gelmemişti.

Sonradan öğrenilen bilgilerde, Nissan fabrikalarında araç üretim sonlarında araçların yetkili kişilerce kontrol edilmediği tespit edildi.

Tespit edildi demek biraz yanlış olabilir! Nissan tarafından böyle bir şeyin olduğu itiraf edildi. Böyle bir kontrolsüz üretimin kısa süreli olduğu zannedilirken, gelen ikinci bir açıklamada yaklaşık 3 senedir araçların bir tekniker tarafından kontrol edilmediği anlaşıldı. Bu süreçlerde 1 milyon 200 bin adet Nissan aracına geri gelin çağrısı yapıldı.

Yani durum işçi hatasından kaynaklı mı yoksa altında başka şeyler mi var bilinmiyor.

Japon Devleti tarafından görevlendirilen kişiler, denetimler sırasında ikinci bir skandalı fark ettiler. Bu sefer denetimleri yapması için fabrika tarafından yetki verilen birinin araç denetim vasfında olmadığı tespit edildi.

Nissan hatasını kabul edip çalışmalara başlarken yapmış olduğu ikinci hatadan sonra, Japonya fabrikalarında zorunlu üretim durdurma kararı verildi. Aldığımız bilgilere göre 15 gün daha sürecek sıkı denetimlerin uzamasından dolayı böyle bir karar aldıkları bildirildi.

Ve bu bizzat Nissan CEO’su Hiroto Saikawa tarafından açıklandı. Umalım bu işin boyutları daha da ileriye gitmeden halledilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum