Yatırım yapmaya başla!

Nissan ile Italdesign 50. Yıla Özel Akıl Dışı Bir GT-R Üretti!

Nissan ve Italdesign, normalinden çok farklı olan GT-R için bir araya gelmiş. 50. yıla özel bu hediye sizleri fazlasıyla etkileyebilir!
Nissan ile Italdesign 50. Yıla Özel Akıl Dışı Bir GT-R Üretti!

Italdesign, Nissan’ın hiper araçlara kafa tutan spor aracı GT-R‘a 50. yıl özel bir hediye hazırlamış. Ortak çalışmalarla ortaya çıkartılan ikonik spor aracı hiç böyle görmemişsinizdir. Bir tarafta gücün temsilcilerinden Nismo, bir tarafta ise dizayn ve modifiyenin duayenlerinden Italdesign! İşi sadece tuning değil! Zerouno Targa ile kendi araç yapımına da girmiştir.

GT-R50‘yi gerçekten özel yapacak eklemeler yapılmış. Yapısı ne kadar da GT-R35’ten alınmış olsa da kesme ve kaynak işleri de olmuş. Tahminlerimizden birisi de zaten Nismo’nun Italdesign ile üzerinde çalıştığı bu yapı, geleceğin Godzilla‘sı olabilir.

Şekillendirme kısmında Italdesign sorumlu olmuş.

Nissan Italdesing 50. Yıl Özel GT-R50

Karşımızda gerçekten farklı bir GT-R duruyor. Tek seferlik üretilecek olan prototip “neden seri üretim değil” dedirttiriyor. En başta kaputun değiştiğini ve üzerindeki çift hava kanalını görüyoruz.

GT-R50’nin bakışları artık eskisi gibi değil!

Nissan Italdesing 50. Yıl Özel GT-R50 Ön Görünüm

R35’in kalın farları olabildiğince ince yapıya çekilmiş. İç kısımlarına yapılan bumerang şeklindeki Led aydınlatmaların da harika durduğunu söylemek istiyoruz.

Ön kısımdan sonra yapısal değişimler hızlandırılmış.

Nissan Italdesing 50. Yıl Özel GT-R50 Tavan

GT-R50’nin tavanı değiştirilip, yaklaşık olarak 54 mm daha alçak konumlandırılmış. Arka camın daralan yapısıyla GT-R, Koenigsegg modellerini anımsatmış. Jantlara da tipine uygun 21 inç lastikler takılmış.

Energetic Sigma Gold ve Liquid Kinetic Gray boyalar özel olarak hazırlanmış.

Nissan Italdesing 50. Yıl Özel GT-R50 Arka Görünüm

Kaput havalandırma, ızgara ve şimdide arka kısımda gördüğümüz altın sarısı kısımlar, özel gri boya üzerinde göz alıcı duruyor.

Nismo motor bölümünde 50. yıla özel çalışmalar yapmış.

3.8L twin turbo V6‘nın bu kısmına kadar her şey aynı. Nismo’nun GT3’ten tedarik ettiği daha büyük turbo ve intercooler ile start vermiş.

Krank mili, bağlantı çubukları, yatak, kam mili ve pistonlara kadar yüksek gücü karşılayacak cinsleriyle değiştirilmiş. Bunların sonunda da GT-R50’nin 720 ps güç ve 780 nm tork üretmesi sağlanmış.

Aktarımlar kısımları da Nismo tarafından değiştirilmiş.

Yeni 6 ileri çift kavramalı şanzıman, daha güçlü diferansiyel ve tahrik şaftları ile süper güçlerini AWD dört çekere aktarıyor.

Kokpitte özenli çalışmalar yapıldığını görüyoruz.

Nissan Italdesing 50. Yıl Özel GT-R50 KokpitGösterge paneli, dijital olanla değiştirilmiş. Orta kısımda günümüz araçları aksine bilgi eğlence ekranı koyulmamış. İki farklı karbon kaplama, Alkantra ve deri araç içerisinde yoğun olarak hissediliyor.

İki büyük firmanın buluşması sonrasında ortaya çıkartılan GT-R50 için dış aksamların çoğunun değiştirilmesi, gövde rengi, motora yapılan ekstra güç çalışması ve kokpitin deri – Alkantralı halleri, aracın kalite seviyesini anlatıyor.

Üzücü tarafı ise 50. yıla özel GT-R50’den sadece 1 tane olması. Nismo’nun büyük emek verdiği bu spor arabadan sonra bakalım Italdesign ile başka hangi projede bir araya gelecekler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum