Yatırım yapmaya başla!

Nissan IMx Crossover Yapay Zeka ve Uzun Menziliyle Geliyor!

Nissan, Leaf'den sonra teknolojik elektrikli motorunu IMx adını verdiği konsept bir Crossover'a aktaracak.
Nissan IMx Crossover Yapay Zeka ve Uzun Menziliyle Geliyor!

Bu yılı otomobil üreticilerinin araçlarını elektriklendirdiği sene olarak kabul edebiliriz. Nedenine gelince; dünya ülkelerinin 2020’li yıllara koydukları hedefe çok az kaldı. Ürün gamının tamamen değiştirilip, emisyonsuz bir gezegen için en büyük adımlar atılacak. Nissan’da bir Japon firma olarak, yapılacak yeni girişimlerde ön sıralarda olmak istiyor.

Hali hazırda elektrik motor alanında yeni Leaf ile liderliğine devam etse de Japon firma bunla yetinmeyecek gibi gözüküyor. IMx adını verdiği elektrikli Crossover-hatchback tarzında olağan üstü bir model yapma planlarına giriyor. Belki de bu araç Nissan’ın otonom ve teknolojik özellikleriyle, en gözde arabası olacak. Çünkü üzerine yüklenen digital dünya sistemleri, IMx’in üstün teknolojiler barındıracağının ispatı niteliğinde.

IMx, Leaf temelleriyle hareket ederek, EV dünyasında SUV tarafını temsil edecek.

Hedef alınan taraf belli olurken, Mitsubishi’nin EVO SUV atağı IMx’i tetiklemiş olmalı. Keza planlar içerisinde de EVO ile aynı platformu kullanma gündemde.

Imx üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda Leaf 600 km’yi tek şarjla giderek, Leaf’dan %50 daha fazla menzile sahip olması bekleniyor.

4×4 platformu üzerine kurulu bir ürün olan IMx,
çift elektrikli motorundan 423 hp güç üretmesi bekleniyor.

Nissan’ın bu devrim yapacak SUV’u otonom sistemine sahip olacak. Propilot ile sürücüsüz kullanım sunulacak.

Genel olarak IMx, yapay bir zekanın kontrolüyle, kendi kendine gidişlerin dışında sunacağı menzil rakamlarıyla da gözde bir SUV olması sağlanacak.

Yine de sunduğu teknik rakamlar Toyota’nın Fine-Comfort Ride’ın 1000 km menziline yetişemiyor. Aksilik çıkmadığı sürece 2020 yılında IMx’in üretimine başlanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum