Yatırım yapmaya başla!

Nissan Otonom ve Elektrikli Araç Ailesini IMx Concept Üzerinden Genişletiyor!

Nissan geçen sene gösterdiği IMx Concept kavramına ek olarak IMS ve IMQ adında modeller düşünebilir.
Nissan Otonom ve Elektrikli Araç Ailesini IMx Concept Üzerinden Genişletiyor!

Geçen yıl tanıtımı yapılan Nissan’ın IMx‘i için model genişletilme kararı alınmış. Tek bir yapı üzerinde gösterilen crossover tarzı aracın, “IM” adı altında farklı harf kombinasyonları için de başvuruda bulunulmuş. Hatırlarsanız bahsedilen modelin tamamen elektrikli ve yüksek seviyeli otonoma sahip olacağı söylenmişti.

Bunun geçitlerine hazırlanan Japon temsilci, farklı modellere de aynı kavramı vermek istiyor. Nissan projelerine baktığımızda IMS ve IMQ adında iki araç daha çıkarmayı düşünüyor. O yüzden isim hakkı prosedürlerini geciktirmeden halletmek istemiş.

Japon temsilci gerekli başvuruları yapmış.

AutoGuide‘ın haberine bakılırsa Nissan’ın European Union Intellectual Property Office’sine daha fazla model için başvurularında bulunulduğu söyleniyor. Yani IMS ve IMQ adında geleceğin yüksek teknolojilerinin besleyeceği modeller yolda!

Tahminlerimiz bizi yanıltmazsa 14 Ocak’ta misafirlerini kabul etmeye başlayacak Detroit Otomobil Fuarı‘nda Nissan, yeni bir elektrikli aracını tanıtabilir. Bu konsept ise bahsedilen IMS veya IMQ olma şansı yüksek.

“IM” ile başlayan araç grubunun üst basamağında hangisi olacağı bilinmiyor.

IMS ve IMQ SUV tarzını benimsemiş modeller olabilir. Motor üniteleri elektrikli olacak seriler, IMx alt yapısında olacaktır. Sıfır emisyonla çalışan elektrik ünitelerinde Nissan her bir dingile yerleştirilen 435 ps‘lik motorlar düşünmüştü. Toplamda 700 nm torkla birlikte aracın kısa sürelerde yüksek hıza çıkması hedefleniyordu.

Ayrıca Nissan’nın kendi geliştirdiği batarya paketleriyle IMx kavramının 600 km‘den fazla menzile sahip olacağı söylenmişti. Gelişen yeni yakıt hücrelerine ilaveten konsept yatırımlara ProPilot sisteminin güncellenmiş bir versiyonla tazeleneceği söylenmişti.

İstenildiği takdirde direksiyon ve pedalları ortadan kaldıracak olan IMx için bir nevi geri sayım başladı diyebiliriz.

Parantez içerisinde bir bilgi daha vermemiz gerekirse; Nissan’nın bu konsepti için verdiği şekiller aslında farklı modellerler ve en başta Qashqai’nin yeni jenerasyonu olabilir. 14 Ocakta bakalım Nissan nasıl bir aracını bizlerle tanıştıracak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum