Yatırım yapmaya başla!

Nissan, IMk Konsept’ini En Son Kentsel Aracı Olarak Tokyo’ya Getiriyor!

Nissan, Tokyo'ya gelecek şehir modellerinin bir yansıması olarak IMk Concept'in bazı kısımlarından söz etti.
Nissan, IMk Konsept’ini En Son Kentsel Aracı Olarak Tokyo’ya Getiriyor!

Otomotiv yatırımlarının 360 derece döndürüldüğü ve elektrikli şehir araçları konseptlerine yönelmeler var. Nissan, geçtiğimiz sene otonom ve EV akımını vurgulamak adında IMx adında konsept aracını göstermişti. Devamının olacağı ve IMs ve IMq olarak farklı amaç ve boyutlara sahip geleceğin modellerinde de çalışmalar yapılacağını söylemiştik.

IMk olarak adlandırılan ve Ultimate Urban Commuter olarak anılan aracın Tokyo Motor Show’a hazırlandığı bildirildi. “Zamansız Japon Fütürizmi” tasarım dilinde ilerletilen IMk, özel renklerin kullanıldığı çarpıcı şekillere sahip bir kompakt araç olarak karşımızda…

En Son Kentsel Banliyö Nissan’ı kei duruşunu tamamlayan mini bir vücut tipinde.

Nissan IMk Konsept ModeliTimeless Japanese Futurism’in son vurgularından olan IMk, küçük ve tamamen şehir odaklı düşünülmüş bir otomobil. Aracın parça stillerine odaklandığımızda uçuk veya olmayacak bir halde değil. Hatta hatları düzgün duran modelin yakın zaman modellerine geçirilmesi mümkün gözüküyor.

Üstte siyah bir şerit üzerine konumlu ince LED teknoloji farlar, kademeli olarak ızgaradan indirilen aydınlatmalarla modern bir çizgi üzerinde duruyor. Panjuar ve A sütundan IMk’nın elektrik gücüyle çalışan, sürüş asistanlarına sahip bir model olduğu belli edilmiş.

Nissan, özel bir rengiyle IMk’sını kaplamış.

Nissan IMk Konsept Model Tasarımı‘Akagane’ olarak adlandırılan kırmızıya çalan bakır renkle boyanan fütüristik model, yüksek tavan yapısında olup bazı geleneksel şeylerden uzak gözüküyor. Tamamı cam olan tavan bölgesi güneş enerji panelleri gibi duruyor.

Uzatılan cam üzeri rüzgarlık olarak tabir ettiğimiz kısım da aynı şekillere sahip. Abartıdan uzak çizilen kupa şekillerinde IMk’nın arkasında sade ve anlaşılabilir bir tasarım kullanılmış.

IMk’nın direksiyon simidini sanırız şimdiden yadırgamayalım diye verilmiş.

Nissan’ın rahat atmosfer düşüncesiyle çıktığı kokpit yapısında açık gri kumaşla kaplı ve son derece sade kabine rastlıyoruz. Konsol kısmında belirgin duran ekran holografik şekilde yapılmış. Fiziksel tuşlar yerine bakır olan parçalara dokunmatik halde entegre edilmiş.

Klima kısmının kontrol edileceği siyah dokunmatik kısım üzerinde vites de bulunuyor. Nissan Satoru Tai’nin tasarım direktörü “IMk’nin kabinindeki tüm yüzeyleri daha fazla fiziksel alana eşit olacak şekilde düz tutabilirdik” dedi. “IMk, Japon mirası tarafından yönlendirilen modern ve temiz bir görünümü, son teknoloji EV teknolojisiyle birleştiriyor. Kei otomobil segmentinin geleneksel konseptleri tarafından sınırlandırılmayan tasarımı, Japon kültürüyle iç içe geçmiş durumda. Çok sayıda müşterinin araba kullanacağını umduğum, küçük, lüks bir EV.” dedi.

Nissan IMk en gelişmiş otonom sürücü sistemine sahip olacak.

Aracın en başta sistemin en iyilerinden olduğunu söylediği bağlantı özellikleriyle geleceğini aktardı. Otonom sürüş tekniğine dair ProPilot’un en son sürümünün verildiği ve kullanım açısından güncel versiyonlardan üstün olduğu söylendi.

Buna ek olarak, aracın yakın çevresini izleyen ve aracın önünde ne olduğunu, hatta bir binanın arkasında veya bir köşenin çevresini öngören Invisible-to-Visible Technology’i içeriyor.

Aktarım organları için bir şey söylenmedi. Elektrikli şehir aracı bildiğimizden farklı bir pil yapısına mı sahip olacak, bilemiyoruz. Hepsinin cevabını öğrenmek için de Tokyo Otomobil Fuarı’nı beklemek zorundayız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum