Paylaşım
in G+

Nissan Hardbody NP300 Pick-up’ın Global Kaza Testleri Korkutucu Derecede!

 

Afrika, araçların sağlamlık konularını biraz daha ciddiye alarak test aşamalarını zorlaştırmaya başladı. Bu denemelerden biri Nissan’ın NP300 Hardbody kamyoneti üzerinde gerçekleştirildi ve içerisinde sürücü ve yolcular hiç güvenli değil. Şirketlerin bazı stratejilerinde, eski modeller daha az gelişmiş ülkelere eski oluşumlarda gönderilebiliyor. Mesela NP300 gibi!

Ülkemizde Skystar olarak tanıdığımız Hardbody, ismine ters orantılı sağlamlık değerleri veriyor. 10. saniyedeki önden darbe testin NP300 direkt olarak dağılıyor. Araç resmen akordiyon gibi katlanıyor. Ve çarpılan kısımdaki sürücünün yaşama şansı gerçekten çok zor.

64 km/h gibi normal bir hızda yapılan Global Crash Test, bilinçli çekilen bir kaza videosu olmasına rağmen ürkütücü. Aldığı darbeyle şekli değişen kamyonet, ne kadar insanları koruyabilir! Sürücüyle birlikte diğer yolcularında işi resmen şansa kalmış.

Gerçek hayatta NP300 Hardbody’nin 64 km/h‘den biraz daha hızlı şekilde bir araçla çarpıştığını düşünemiyoruz bile. Ortalama 90 km ile kaza yapıldığını varsayarsak, on kısmın arkaya kadar gelmesi kaçınılmaz olur.

Şirket bundan sonra nasıl bir politika izler bilemiyoruz. Bizce toplatılması gerekiyor. Afrika bölgesinde bu aracı kullananlar yüksek tehlike altında.

Paratic Piyasalar

Bunu okuyan bunları da okur