Yatırım yapmaya başla!

Gelecek Neslinde Nissan GT-R, Corvette Stingray İzlerini mi Takip Edecek?

GT-R35'in uzun süreli üretimi sonrası değişiklik isteyenlere en sıra dışı motor düzeniyle farklı bir yorum geldi!
Gelecek Neslinde Nissan GT-R, Corvette Stingray İzlerini mi Takip Edecek?

Corvette’nin yeni nesil çıkış sürecine dair haberlerin son bulması ile gözler bu sefer 10 yıldan fazla süredir aynı yapıyla üretimde olan Nissan GT-R‘a çevrildi. Son neslinde Corvette’nin belirginliği “Stingray”ın eklenmesi değil, aracın motoru düzeninin değiştirilmesi” olmuştu. 60’lı yıllardan beri ön motor düzeniyle gelen Corvette, C8’de orta motor düzenine geçirilmişti.

Tanıtımına kadar heyecanlı bir bekleyiş süreci yaşatan Corvette ardından artık yoğun şekilde beklenen GT-R’ın son jenerasyonu hakkında yorumlar gelmeye başladı. Halen daha çözülemeyen şekilde konforlu, hızlı ve güçlü karakteri olan seri üretim bir spor araba olan Godzilla, Italdesign ile yapılan GT-R50 ile çılgın çıkışlar yapmıştı. Peki yeni kasa hakkında ne düşünülüyor?

Hayranlarının da ısrarla yeni yapısını görmek istedikleri Godzilla için önceden çarpıcı yorumlar yapılmıştı.

Nissan’nın baş yapımcısı tarafından gelen o yorum haberimizde, “bu araca gönül vermişlerin çok sevineceği şeyler yapacağız” demesiyle Japon marka modeli hakkında bazıları uçuk olacak hayaller kurulmaya başlamıştı. Hatta sıkça sorulan “GT-R bundan sonra elektrikli olabilir mi?” soruna karşı da “neden olmasın” cevabıyla karşılık verilmişti.

Hiroshi Tamura, “Müşteriler gerçekten bir EV sahibi olmak isterlerse, bunu yapacağım. Müşteriler içten yanmalı bir motor istiyorsa, bunu yapmak zorundayım” da dediğini yazmıştık. Otonom teknolojisinin kesin olarak olacağını bilsek de biz dahil herkes onun safkan gücünün nasıl geleceğine kafa yoruyoruz. Duruma dair kafa yoranlardan birisi de JB Cars adlı Intagram kanalı olmuş.

JB Cars, çıkacak son kasa GT-R’ın da Corvette gibi orta motorlu yapıda olabileceğini düşünüyor.

Yapılan tasarım yorumundan önce bizler, GT-R’ın Corvette’den daha üstün bir model olduğunu ve ona hiç bir zaman benzemeyeceğini söylemek isteriz. Çizimlerde, güncel Godzilla’nın kupasının uzatıldığını görüyoruz. Ön çamurluklardaki giriş düzeni değişmezken, arka çamurlukların kavisli yapısı üzerine hava açıklığı verilmiş.

Bununda anlamı, koltukların arkasına gelen yeni motorun soğutulması. Değişimin diğer kısımlarında motor kaputu da değişerek, arka cam sökülmüş. Tamponla oynanarak, egzoz çıkışları Corvette C7′deki gibi yapılmış. İncelememize baktığınızda, Corvette’nin konumu değiştirilen ünitesi ardından, az güçlerle inanılmaz hız rakamları vermişti.

Aktarımda gücün daha az kaybedildiği orta motorlara bağlayan Chevy, aslında modeli 2 kat daha insanların gözünde çekici hale getirmişti. GT-R’ın yeni kasa meselesin de ise bunun olacağını halen daha düşünmüyoruz. Gerçek motor konumunda da en gözde spor araçlardan olan GT-R’ın zaten başarılı işlere imza attığını birçok kez gördük.

Hatta 3.8L V6 üzerine geliştirmeler yapılarak elektrikli olabilmesi daha ağır basıyor. Corvette’nin kalkış süresi arkaya gelen motoruna rağmen GT-R’ın gerisinde. Şu an Nissan içerisinde yoğun bir hazırlığın olduğunu hissedebiliyoruz. Öyle ki kişileri kendine aşık eden R35’in ardından ondan daha fazla ilgi duyulacak bir model yapmak da açıkçası zorlayıcı bir şey. Bakalım JB Cars’ın düşüncesi ileri de ne kadar gerçekçi olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum