Yatırım yapmaya başla!

Gösterilen Nissan GT-R Tasarımları Geleceğin R36’sını Temsil Ediyor!

Nissan GT-R50'nin varlığının gösterimi sonunda tasarımcılar geleceğin GT-R'ını tasarlamaya başladılar.
Gösterilen Nissan GT-R Tasarımları Geleceğin R36’sını Temsil Ediyor!

Jenerasyonun bitiş tarihi yaklaştıkça özel tasarımcılar Nissan adına GT-R efsanesini kafalarında şekillendirmeye başladılar. Dünyanın önemsediği bir spor otomobil olan GT-R, tahmin edilemeyen güçlerin de aracı olarak görülür. 1.1 milyon dolara satışa çıkan Italdesign & Nissan GT-R50‘ı ile baş döndürücü tasarımlar biraz daha hızlanacak.

Vladimir Gololobov tarafından oluşturlan bu render, geleceğin R36’sının gidebileceği yönü bizlere vermek istemiş. Daha çok pist otomobili olarak gözüken çizimlerde güncel GT-R35’den de bazı noktalar alınmış. Bakalım bu geniş tekerlek kemerlerine sahip spor otomobilin devamında neler yapılmış.

2020 Vision Gran Turismo hatlarının varlığını hissediyoruz.

Elbette tasarım açıları şimdilik biraz abartılı olabilir. Bizde öyle düşünenlere günümüz hiper araçlarının en sarsıcı örneği Lamborghini Centeranio gibi örneklere bakmasını öneriyoruz.

Buna yakın çıktığını farz edersek, rakiplerinin üzerinde baskın bir duruşu olacaktır.

Dijital görsellerin profil kısmında GT-R35’in şasisi üzerine oturtulan farklı bir kupa şekli görüyoruz. 21 inç boyutlu gargantuan lastikler, PSA konseptlerinin yüz hatlarına benzeyen R36 farlarıyla birleşik duran çamurluklarına çok iyi oturmuş.

Kapsül tasarım üst yapı ile birlikte camların dar formlu yapılışı hızlı bir elektrikli araba hissiyatı veriyor.

GT-R’ların daha da hızlı olacağını diğer kısımlardan anlamadıysanız, arka kanadının boyutları bir ipucu veriyor!

Nissan’ın çizimleriymiş gibi giden Gololobov, arka görünümde R33’lerden gelen dörtlü stop yapısının R35’lerdeki gibi kullanmış. Çamurlukların gerisinde kalan parçalar, agresif bir duruş vermiş.

DTM kanadın şekli kışkırtıcı. Egzoz çıkışları da aracın genel yapısına uygun üçgen biçimli.

Sizce sonraki nesil GT-R bu şekilde olur mu?

Bizce olmaz! İncelediğimiz render, GT-R50’den farklı olarak daha anormal görünümler oluşturmak olmuş. Gününümüz parça stillerini “henüz karşılamayan” duruş biçiminden dolayı olabilmesi biraz uzak geliyor.

Tehditkar tasarımına bir sözümüz kesinlikle yok. Motor kısmında neler olur diye de kendimize sorduğumuzda, 700 ps’lik bir benzin motorun yanına hibritin eklenmesiyle birlikte 1000 ps civarlarında olacağını düşünüyoruz. Peki siz bu çizimler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum