Yatırım yapmaya başla!

Nissan Carlos Ghosn’un 4 Çocuğunun 601 Bin Dolarlık Stanford Okul Parasını Ödemiş

Dünyaca ünlü CEO Carlos Ghosn ve Nissan, yine yankı uyandıracak bir haberle gündeme geldi. Detaylar aşağıda;
Nissan Carlos Ghosn’un 4 Çocuğunun 601 Bin Dolarlık Stanford Okul Parasını Ödemiş

Karıştığı skandalla tüm dünyanın merak ettiği bir isim haline gelen Carlos Ghosn davasında yeni bir gelişme yaşandı. Bloomberg’in adı açıklanmayan kaynaklara atıfta bulunarak yaptığı habere göre Nissan’ın Carlos Ghosn’un dört çocuğunu Stanford Üniversitesi’ne yolladığı belirtildi.

Bu ayın başlarında 9 milyon dolar karşılığında serbest bırakılan Ghosn’un çocuklarının okul parasının 2004 ile 2015 yılları arasında Nissan tarafından ödendiği söylendi. Kaynaklardan bir tanesi, maaş dışındaki bu ödemenin Ghosn’un 1999’da Japon otomobil üreticisi tarafından CEO olarak işe alındığında yaptığı iş sözleşmesinin bir parçası olduğunu dile getirdi.

Ayrıca üst düzey yöneticiler arasında yaygın olmayan ayrıcalığın, Stanford Üniversitesi’nin ücret verilerine göre en az 601.000 dolar değerinde olduğu kaydedildi.

Nissan Carlos Ghosn’un 4 Çocuğunu Stanford Okul ÜCRETİ Ödemiş Nissan yöneticisinin ücret paketlerinin detayları hakkında yorum yapmazken, Ghosn’un avukatı Jean-Yves Le Borgne ile Stanford Üniversitesi sözcüsü de sorulara cevap vermedi. Gelirini milyonlarca dolar düşük göstermek ve şirket fonlarını kötüye kullanmakla suçlanan 65 yaşındaki Ghosn, 108 gün boyunca Tokyo hapishanesinde kaldıktan sonra kefaletle yargılanmayı bekliyor. Stanford Üniversitesi okul ücreti olan gelişme ise Ghosn’un Nissan ve Renault ile Mitsubishi yöneticisi olarak yararlandığı avantajlar arasına bir yenisini ekledi.

Kaldı ki bunların arasında dört kıtadaki lüks konutlar ve Versay Sarayı’ndaki bir düğün partisi de dahildi.

Carlos Ghosn Lüks Yaşamı Öte yandan seçkin ABD üniversitelerine erişim sağlamada zenginliğin avantajı, varlıklı ebeveynlerin çocuklarını okula kabul ettirmek için üst düzey okulların yöneticilerine ve koçlarına rüşvet verdiği yönündeki son iddiaların üzerine sıcak bir tartışmaydı. New York ve Los Angeles merkezli yönetici tazminatı danışmanlık şirketi Farient Advisors CEO’su Robin Ferracone de Ghosn’un davasında böyle bir ödeme iddia edilmezken Nissan’ın çocuklarının üniversite ücretlerini ödemesinin son derece olağandışı olduğunu aktardı.

Düşüncesini; “Genellikle okul ücreti harcamalarını karşılamanın yabancı ülkede yaşayan atamalarda olduğunu görürsünüz ve bunlar üniversite yaşının altındaki çocuklar içindir” diyerek anlattı.

Nissan Hgosn Çocuklarının Okul Parasını Ödemesi İlginç İlgili haberde Japonya’da şirketlerin yüksek maaşlı yöneticileri için tazminatlarını mali raporlarında ifşa etmeleri zorunluydu ancak aldıkları faydaları belirtmeleri zorunlu değildi. Ayrıca Nissan Ghosn’un 2017’de Nissan, Mitsubishi ve Renault’tan toplam 16.9 milyon dolar tutarında maaş almasının yanında Hollandalı bir ortak girişimden 8.9 milyon dolar tazminat aldığını söylemişti.

İttifak tarafından finanse edilen iki diğer Hollanda merkezli girişim de Ghosn’un Beyrut ve Rio de Janeiro’da kullanmak üzere lüks evlerini satın almak ve yenilemek için inceleme altındaydı. Girişimler Ghosn’un, eşinin ve diğer sekiz çiftin Rio’nun karnaval kutlamalarında uzun bir hafta sonunu sübvanse ettiği için de inceleniyordu.

Renault Nissan ittifakı Ghosn’un en az iki çocuğunun okuduğu Paris yakınlarındaki özel bir liseye bağış yapmıştı. Ghosn’un en büyüğü olan Caroline 2008’de Stanford’dan mezun olurken diğer kızları da 2011 ve 20132te mezun olmuş, oğlu Anthony de 2015’te büyük kız kardeşlerini takip etmişti. Üniversitenin internet sitesi Fransız şirketini 2016-2017 yıllarında kurumsal bağışçı olarak nitelendirirken Ghosn’un çocukları öğrenci iken verilen miktarı belirtmiyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum