Yatırım yapmaya başla!

Nissan’ın e-Power Teknolojili Elektrik Motorları 2022’de Avrupa’da!

Nissan, IMQ Concept aracını e-Power teknolojili motoruyla gösterdi. Markanın bu konudaki gelecek planları dünya lideri olmak için. İşte detaylar...
Nissan’ın e-Power Teknolojili Elektrik Motorları 2022’de Avrupa’da!

Nissan, Cenevre Otomobil Fuarı’na IMQ Concept arabasıyla damga vurdu. Markaların elektrik süreçlerinin ivme kazanmasıyla Japon temsilci de gerekli müdahalelere başlamış bulunuyor. İsviçre’ye gelen SUV model, gelecek nesillerin elektrik alt yapısını taşıyor. Bu da her bakımdan verimlilik ve gücün en iyi şekilde kombin edildiği e-Power elektrik motor teknolojisine çıkıyor.

Yeni nesil aktarım organlarından önce IMQ’den bahsedelim. Kaslı arazi aracı, yeni Juke’ye de çizilen son görüntüler perdesinde sonraki nesil Qashqai veya bir X-Trail‘in buluşacağı yüz hatlarını aktarıyor. Nissan böylelikle son tasarım görünümü eşliğinde yeni ileri teknolojilerinden bahsetmiş olacak.

IMQ’nun boyutlarına bakılırsa C segmente ait.

Fuarda aldığımız bilgiler neticesinde IMQ 4.558 mm uzunluğa, 1.560 mm yüksekliğe ve 1.940 mm genişliğe sahip. Rakamlara göre de bu crossover C sınıf geçiş aracı olarak görülebilir. Dış yapısından daha büyük olduğu da bir kesin! Her zaman dediğimiz gibi 21. yüz yıl konsept araçlarının üretim tipleriniartık  kafamızda daha rahat şekillendirebiliyoruz.

Cenevre’de insanlara aşılanmak istenen bir şeyde sanal dünyanın araç içerisine yapılacak entegrasyonları.

Göz alıcı kabin yeniliklerine kendi tarzında Nissan’da devam ediyor. Omni-Sensing teknolojisi ile 3D gösterim altında “görünmezleri göstermek” stratejisiyle yol alınacak. Ayrıca yol trafik ve bilgi sinyallerini yorumlamak için gelişmiş sensör, radarlar ve kameralar ProPilot sürücü asistanı çatısında bir araya getirilmiş. Yani bu dönemdeki otonom sürüş seviyesinden fazlası olacak.

Asıl konumuz olan Nissan’ın e-Power elektrikli güç aktarım organlarından söz edelim.

Nissan, elektrikli araçlar konusunda Toyota ile başabaş giden bir yarış içerisinde. Son nesil Leaf için uzatılan saf elektrik menzili ve aracın kullanım şartlarında nasıl bir iyileştirmeler yapıldığını sizlere anlatmıştık. 2022’ye kadar markanın melez motor ile birlikte tam kapsamlı modellerinde bunu sunacağını söyledi.

Nissan Motor Company Kurumsal Başkan Yardımcısı Roel de Vries, “Nissan, toplu pazar EV teknolojilerinde dünyanın lideri ve tamamen elektrikli bir Avrupa pazarı şimdi görüş alanımızda. Önümüzdeki iki yıl içinde e-POWER Avrupa yollarına ulaştığında, Nissan Akıllı Hareketlilik’in faydalarını daha fazla müşteriye getireceğiz ve insanları daha iyi bir dünyaya taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

e-Power motor teknolojisi 3 sene içerisinde tüm modellerde kullanılmak isteniyor.

Konuyu biraz daha açacak olursak; verilen tarihte araç motorlarına yönelik benzin+elektrik için farklı çalışma planları yapılıyor. Benzin motorun görev alanını biraz kısıtlayarak, aslında elektrikli motoru şarj etmede kullanılacak. Japon marka hali hazırda e-Power’ı Note ve Serena modellerinde kullanıyor. Öyle ki Note satışlarının %70’i e-Power teknolojisini taşıyor.

Eklenti motorlar içerisinde belirli bir hesaplama veya karşılaştırma yapılmasa da Nissan motorlarının üstün yakıt ekonomisi ve daha düşük emisyon değerlerinde hareket edildiği biliniyor. Rakamlarla konuşulacak olursa da bu zamana kadar Nissan melez motorlu otomobil satışlarını 400.000 adede ulaştırmış. Bakalım ileride Japon marka daha farklı nasıl ataklar yapacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum