Yatırım yapmaya başla!

Nissan Dizel Araçlara Yönelik Kararını Bildirdi!

Japon marka Nissan, dizel motorlu araçlar konusunda aldığı kararını açıkladı!
Nissan Dizel Araçlara Yönelik Kararını Bildirdi!

Dünya halkı artık benzin ve diğer alternatif yakıtla çalışan otomobillere yöneliyor. Çevreye en çok önem veren ülkeler de motorinle çalışan arabaların devrinin bittiğini savunarak, yasaklamalara başladılar. Bunu ilk gerçekleştiren Almanya! Belirlenen bazı cadde ve sokaklara dizel araçların girmesine artık izin verilmeyecek. Ülkelerle beraber buna ayak uydurmak zorunda olan otomobilcilerde hangi yönde gideceklerinin kararını vermeye çalışıyorlar.

Nissan’da modellerine Renault’tan aldığı DCI dizel motorları koymaktadır. Japon markanın diğer üretici politikalarının yanındaki dizel motor tutumuna bakarsak, sonlandırmaya biraz geç kalmış diyebiliriz.

Nissan Dizel Motoru Bünyesinden Çıkartıyor

Nissan Dizel Motoru Bünyesinden ÇıkartıyorNikkie‘nin yayınladığı bir rapora göre Nissan, dizel motorlu araçlardan gittikçe uzaklaşıyor. İngiltere, Fransa, Çin ve bazı Avrupa ülkelerinin dizele karşı katı tutumundan dolayı gözle görülür şekilde Nissan’ın dizel araç satışları düşmüş.

Nissan’ın Fransız ortağı Renault’ta DCI’lar konusunda artık geliştirme yapmayacağını bildirdi. Bunun ortak bir kararla alındığı açıkça belli oluyor.

Dizel Motorlu Binek Araçların Üretimi Durduruldu

Dizel Motorlu Binek Araçların Üretimi DurudurulduDizel Motorlu Binek Araçların Üretimi DurudurulduBelirli tarihlere kadar marka içerisinden motorin yakıtını kullanan araçlar çıkacaktır. Ancak Japonya dahil olmak üzere ABD pazarına gönderilen binek araçların artık dizel üniteleri olmayacak. FCA’nın bu yöndeki kararlarını ve Toyota’nın en son RAV4 SUV’un dizelini listeden çıkardığını görmüştük.

Peki bu durum Mercedes’e nasıl yansıyacak? Bildiğimiz gibi Alman markanın bazı modelleri Renault’un DCI ünitesiyle hareket etmekte. Alınan karara bakılırsa Mercedes – Benz’de aynı zamanlarda dizel motorlu araçlarını elektriğe çevirecek.

Özetleyecek olursak; Nissan, Navara ve SUV modelleri için dizel üretmeyi bir süre daha devam ettirebilir. Ne zaman sonlandırılacak diye sorulacak olursa da, 2020 yılı ağır basıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum