Yatırım yapmaya başla!

Nissan Çin’de Üreteceği İlk EV Otomobili Sylphy’yi Tanıttı!

Nissan, Çin'in önü açık piyasası için Sylphy sedan aracını gösterdi. Ayrıca Nissan bu otomobille bir ilki de gerçekleştirmiş olacak.
Nissan Çin’de Üreteceği İlk EV Otomobili Sylphy’yi Tanıttı!

Firmaların EV araçları hakkında gizli kutularını açtığı yer olan Pekin Fuarı için bir yeni model daha gösterildi. Sürüş özellikleri, menziller ve EV motorların ürettiği güçlerin son hallerini gördüğümüz etkinlikte, 2000’li yıllardan beri üretimde olan Sylphy, bu sefer fosil yakıt kullanmadan geliyor. Son zamanların en büyük çıkışlarını yapan Nissan’ın uzun menzile sahip elektrikli otomobili Leaf, sedan için yardımlarını esirgememiş.

Çin’in firmaların gözünü boyayan aşırı büyük pazarı, onları tam kapasiteli araç yapımına itiyor. Mercedes ve Volvo gibi devasa, otomotivin bel kemiği firmalar dahi akıl sır ermeyecek ortaklıklar yaptı. Ve her bir farklı proje için de devam ediliyor. SMVIC‘ın denetim ve testleri altında gerçekleşen geliştirmeleri, sedan için marka bünyesinde bulunan benzer alt yapılardan yararlanılmış.

Sylphy’nin hatlarını oluşturmak sanırım zor olmamıştır.

Leaf’in ön yüzünden alıntılar yapılmış. Japon tarzını kaybetmeden yapılan çalışmalarda v tipi bir ızgaraya EV olduğunu belirtici renk verilmiş.

Far ve çevresinde Leaf’tan biraz ayrılıyor.

Hatchback takım arkadaşının far yapısı biraz daha sert bakışlar besliyor. Öte yandan Sylphy’nin siyah tabanlı farları, Led aydınlatmaların dışında mavi ibareler görüyoruz.

Otomobilin çevre dostu olduğu yine yan kısımda da rozetlerle anlatılmış.

Sıfır emisyonun yeni olmasındandır ki Nissan her bölgeye ibareler yerleştirilmiş. 5 kollu 16 inç jantlar da Sylphy’nin donanı içerisinde.

Arka kısımda Leaf’ten tamamen ayrılıyor.

Büyük stop farlar, diğer sedanların farklı biçimdeki hali olarak verilmiş. Bagaj üzerindeki EV ibaresini söylemesek bile tamponun difüzörüne verilen mavi şeritle bu kısımda da elektrikli doğa sever bir araç olduğu aktarılmış.

Tam üretime geçtiği zaman sedan EV, 5 yıl içerisindeki 20 elektrikli araç projesinden biri olacak.

Son nesil Leaf platformunda faydalanan Sylphy, aktarma organları ve lityum iyon pillerle iyi işler çıkarmış. Toplamda 338 kilometrelik bir menzil mesafesi sunuyor. Yanılmıyorsam bir üst pil paketiyle de menzil 378 km‘ye yükseltilebiliyor.

Çin’de Nissan’ın üreteceği ilk EV sedan araba, Uzak Doğu’da uzun yıllar işlerin bitmeyeceğinin işareti. İç mekan görselleri daha gösterilmese de en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum