Yatırım yapmaya başla!

Nissan GT-R ve Z Serisi’nin 2022 Yılında Motor Yapılarını Değiştiriyor!

Nissan ileriye yönelik planlarında araçlarındaki teknolojik gelişmelerden söz etti.
Nissan GT-R ve Z Serisi’nin 2022 Yılında Motor Yapılarını Değiştiriyor!

Nissan’ın spor araba kavramlarında bir süredir neler yapılacağı konuşuluyordu. Eski seçenekleri yeniden hayata geçirme konsunda adım atan Japon şirketin 370 Z’yi Mercedes ile üreteceği haberleri çıkmıştı. Ancak bu kısım hakkında Alman üretici tarafından net bire açıklama gelmemişti.

Nissan’ın 2022’ye yönelik almayı düşündüğü stratejik kararlar altında, süper sporcularını elektriklendirmek yatırıyor. İşin bitmiş şeklini hayal ettiğimizde içten yanmalılar daha çoşkulu çalışacak…

Nissan Halen Daha 370 Z’nin Geleceğinden Tedirgin!

Evet, Japon temsilci 4 yıllık planları içerisinde kompakt spor aracını da gösterse, onu yeni nesliyle tekrar üretileceğini kesin olarak söylemiyor. Konudaki tedirginliğine gelince, Toyota’nın Supra üzerindeki çalışmalarının sonuna doğru yaklaşılması! 

Şirket pazarlama şeflerinden Jean-Pierre , “Elektrifikasyon ve spor otomobilleri, çatışan teknolojiler olarak görmüyorum.” dedi.

Aslında planların tek kapılılar üzerine olduğu aksettirilmiş olsa da 2022 yılına kadar araç segmentinin %40’ı elektriklendirmek isteniyor.

Denemelerin de ilk olarak GT-R ve 370 Z‘de olması bekleniyor. Nissan çalışmalarını Formule E teknolojisinde Renault, Mitsubishi ve Mercedes ile beraber yapacak. Biliyoruz ki Renault ile Mercedes bu sefer yeni tip 1.3L benzinli turbo motorda buluşmuştu.

Nissan ile AMG Arasındaki Parça Tedariği Konusuna da Yer Verildi!

Önceden, ileriki yıllarda GT-R modelin motorunda AMG’den gelecek parçaların kullanılacağı söylenmişti. Gelen açıklamalara bakılırsa bu olmayacak. Japon yetkililer, dünyanın en iyisi olan bir spor aracın bundan sonra da kendileri tarafından geliştirilebileceğini söylediler.

Konunun başını dönecek olursak; Nissan spor arabalarında kesinlikle yardımcı bir elektrik motoruna geçecek.

GT-R ve 370 Z’nin geliştirilmesini ise bağımsız şekilde Nissan kendi yapacak.

Diğer modellerde Mercedes ve Renault‘tan gelecek teknolojiler kullanılacak. Merak edilen konulardan birisi de Italdesing ile ortak yapılan GT-R‘ın gelecekteki kupa yapısının o mu olacağı! 50. yıla özel araç gelecek R36 olmayı kaldırabilecek düzeyde. Belki de olur!!!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum