Yatırım yapmaya başla!

Nissan Toplamda 215 Bin Sedan ve Yangın Tehlikesi Olan SUV Modelleri Geri Çağırıyor!

Nissan 116 bin araçtan sonra şimdi de 250 bin aracını servislere geri çağırıyor!
Nissan Toplamda 215 Bin Sedan ve Yangın Tehlikesi Olan SUV Modelleri Geri Çağırıyor!

Nissan araçlarına yönelik yine bir geri çağırma operasyonu başlatıldı. Daha bu ayın başında 166.000 aracını çağıran Japon temsilci, şimdi daha fazlasına hazırlanıyor. Rakamlar ciddi olmasından daha önemli olan arızaların nedenleri. Müşteri şikayetleri ve sonrasındaki araştırmalar sonucunda, bazı araç modellerinde yangın tehlikesi olduğu söylendi.

Aldığımız bilgiler doğrultusunda hataların hepsinin 3 yaşını geçmemiş lüks modellerde olması şaşırtıyor. Aşağıda anlatacağımız arıza nedenlerinin erken tespiti için Nissan sürücüleri uyarıyor. İşte toplamda 215 bin aracın etkilendiği geri çağırma nedeni!

Araçlarda Fren Pompası Tehlikesi Tespit Edilmiş

Araçlarda Fren Pompasında Tehlikesi Tespit EdilmişJapon otomobil üreticisi, kilitlenemeyen bir fren pompası contasının kırılabileceğini belirtiyor. Kötü senaryoda conta kırılırsa sıvı, elektronik devre kartına sızarak, arıza meydana getiriyor. Nissan, sürücülerin sık sık gösterge panelini gözlemlemesini istiyor.

Olası durumda ABS sensörleri, gösterge panelinde ışığını yakarak uyaracağı söylendi. Dikkate alınmadığı zaman, elektronik karta sızan fren sıvısı kısa devreye neden olarak olası yangını tetiklemiş oluyor.

Fren Hatası Tespit Edilen 215 Bin’den Fazla Sedan ve SUV Model Var!

Fren Hatası Tespit Edilen 215 Bin'den Fazla Sedan ve SUV Model Var!Etkilenen modelleri vercek olursak; 2015 – 2017 yılları arasında üretişen Nissan Murano, 2016-2017 yılları arasında bantlardan çıkan yeni kasa Nissan Maxima, 2017-2018 arasında çıkartılan Pathfinder ve geçtiğiniz yıl imal edilen Infiniti QX60 potansiyel olarak tehlike arz eden modeller.

Müşterilerle iletişime hazırlanan Nissan, hatalı olabilecek araçların %56’sının ABS pompa contasına sahip olduğu söylendi.

Japon marka müşterilerini 15 Ekim’de servislere kabul etmeye başlayacak. Ve bunların tümü ücretsiz olacak.

Dip not olarak; Nissan bu araçların dışındaki model müşterilerine de yine de ABS uyarı işaretine dikkat etmesini ve uzun süreli fren ışığı uyarısı çıkması durumunda anında servislere gelmelerini söyledi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum