Yatırım yapmaya başla!

Nintendo Uygun Fiyatlı Switch Konsolu Geliştireceğini Açıkladı

Nintendo’nun popüler oyun konsolu Switch’in daha uygun fiyatlı bir modelinin geliştirileceği ortaya çıktı.
Nintendo Uygun Fiyatlı Switch Konsolu Geliştireceğini Açıkladı

Dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden Nintendo, Switch konsolu ile son yıllarda önemli başarılara imza attı.Şirket yaptığı son açıklamasında toplamda 32 milyon konsol sattığını açıklayarak elde edilen başarıyı gözler önüne serdi. Kullanıcıların yoğun ilgisini analiz eden Nintendo’nun bunu daha geniş kitlelere yaymak istediği görülüyor.

Şirket daha önce Nintendo 64 ile büyük sükse yapmıştı. Yeni Switch konsolu ise bu alanda şirketin son yıllarda 2. büyük başarısını elde ettiğini belgelemiş oldu. Son olarak yayınlanan bir rapora göre Japon oyun geliştiricisi Nintendo, daha küçük boyutlara sahip ve uygun fiyatlı Switch konsolu geliştireceği ortaya çıktı.

Nintendo Uygun Fiyatlı Switch Geliştirecek

Nintendo Uygun Fiyatlı Switch Geliştirecek

Nintendo açıkladığı satış rakamlarıyla beraber, elde ettiği başarıyı çok daha büyütmeyi planlıyor. Alınan karar ile Switch platformunun bazı donanımsal özellikleri kısılarak daha uygun fiyata sahip bir konsol geliştirilecek. Nintendo’nun bu fikri aslında geçtiğimiz Ekim ayında gündeme gelmişti. Gelen son haberler ise şirketin somut olarak harekete geçtiğini ve üretim sürecine yaklaşıldığını gösteriyor.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre uygun fiyatlı Switch konsolunda, TV bağlantısı kısılacak bunun yerine USB-C bağlantısına yer verilecek. Bu port yardımıyla televizyona bağlanabilecek olan yeni Switch konsolu daha uygun bir fiyat ile kullanıcılara sunulmuş olacak. Kimi çevreler ise ürünün kontrol kumandasının ekran ile bütünleşik olacağını belirtiyor. Bilindiği üzere Switch kontrolcüleri cihazdan ayrılabiliyor.

Ayrıca geliştirilecek olan konsolda daha ucuz bir ekrana yer verilecek. Yapılacak olan değişiklikler ile yeni konsolun üretim maliyetleri kısılacak ve daha ucuza satışa sunulmuş olacak. Nintendo’nun Switch konsolu ile başarılı bir grafik çizmiş olmasına rağmen 2018 tahminlerini 20 milyondan 17 milyona çektiği biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum