Yatırım yapmaya başla!

Nintendo Switch Hesapları Siber Saldırıların Hedefi Olmaya Devam Ediyor

Sevilen el konsolu Nintendo Switch kullanıcıları hackerların saldırılarına uğramaya devam ediyor.
Nintendo Switch Hesapları Siber Saldırıların Hedefi Olmaya Devam Ediyor

Dünyanın önde gelen oyun şirketleri arasında Japonya merkezli Nintendo’yu gösterebiliriz. Geçmiş yıllardan bu yana hafızalara kazınmış pek çok oyunun altında Nintendo imzasını görmek mümkün. Şirket son yıllarda el konsolu Nintendo Switch modeli ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. PlayStation 4 ve Xbox One’ın hakim olduğu konsol pazarında Switch modellerinin de farklı bir deneyim sunduğu görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan araştırmalar Nintendo Switch modellerinde olan ilginin 2020 yılında da artarak devam ettiğini ortaya koymuştu. Son dönemde Switch hesapları siber saldırılar ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde Nintendo Switch hesapları hackerların hedefi olmuş ve 160 bin kullanıcının bilgileri sızdırılmıştı. Bu saldırılara bir yenisi daha ekledi ve bu sefer 140 bin Switch kullanıcısı daha etkilendi.

Switch Hesaplarına Saldırılar Sürüyor

Switch Hesaplarına Saldırılar Sürüyor

Nisan ayında yaşanan olayda 160 bin kişinin hesap bilgileri sızdırılmıştı. Bu bilgiler arasında giriş verileri, kullanıcı adları, ülkeleri e-postaları ve doğum tarihleri yer alıyor. Yetkililer bu kişilerin bilgileri olmadan harcama yapılmış olabileceğine dikkat çekmişti. Daha bu olayın yankıları sürerken benzer bir olay daha yaşandı. Bu sefer 140 bin kişinin düzenlenen siber saldırılardan etkilendiği belirtiliyor.

Yapılan son açıklama ile toplamda hackerların saldırısından etkilenen hesap sayısı 300 bine ulaşmış oldu. Şirket Nisan ayında yaşanan olaydan bu yana hesaplara olan izinsiz erişimleri araştırmaya devam ediyordu. Ancak yaşanan olayda Nintendo sunucularında yaşanan bir sorun olmadığı tespit edilmişti. Ele geçirilen hesapların sadece yüzde 1’ine yasa dışı şekilde giriş yapıldığı belirtiliyor.

Nintendo hesapların güvenliği açısından kullanıcıların iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlarını etkinleştirmesini öneriyor. Şirket ayrıca satın alma işlemi yapmış kullanıcılar için ücret iadesi yapıyor. Yapılan harcamaların PayPal üzerinden gerçekleştiği biliniyor. Yapılan açıklamada hesap güvenliğinin sağlanması adına yeni önlemlerin alınacağı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum