Yatırım yapmaya başla!

Nintendo Mobil Oyunlarından Rekor Gelir Elde Ediyor!

Oyun tarihinde büyük yer tutmuş üretici firma Nintendo, rekor gelirler elde etmeye devam ediyor.
Nintendo Mobil Oyunlarından Rekor Gelir Elde Ediyor!

Oyun üreticisi firmalar arasında dünyanın en köklü kuruluşlarından başlıcalarından birisi hiç kuşkusuz Nintendo olmaktadır. Atari ve konsol oyunlarının popüler olduğu zamanlarda Japon menşeli firma sektörün lideri konumundaydı.

Eski tip konsolların tozlu raflara kalkmasının ardından oyun devi firma da zamana ayak uydurdu ve mobil oyunlar üretmeye başladı. Pek çok firma değişen zamana ayak uydurma noktasında sıkıntı yaşarken Nintendo ürettiği mobil oyunlarla kazancını katlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Supercell’in 2017 yılında elde ettiği muazzam geliri sizlere aktarmıştık.

Firma Toplamda Yarım Milyar Dolar Gelir Sağladı

Dünyanın mobil oyun üreticileri arasında başı çeken firmalar arasında gösterilen Nintendo, son yıllarda piyasaya sürdüğü oyunlarla büyük kazanç sağlıyor. Pokemon GO gibi dünyayı kasıp kavuran oyunun üreticisi olan Japon oyun üreticisi, bugüne kadar sektörden yarım milyar dolarlık gelir elde etti.

Uygulama mağazalarından başlıca indirilen, Pokemon GO, Clash Royale, Super Mario Run, ve Fire Emblem Heroes gibi yüksek indirme hacmine sahip oyunlar ile Nintendo oyun sektöründeki hakimiyetini ilan ediyor diyebiliriz.

En Yüksek Kazanç Sağlayan Oyun Pokemon GO

2016 yılında piyasaya sürülen Pokemon GO, Nintendo’nun en çok kazanç sağladığı oyunların başında geliyor. Hatırlanacağı üzere oyunun piyasaya sürülmesiyle beraber dünya genelinde milyonlarca insan, Pokemon GO’nun etkisi altına girmişti.

İnsanlar ellerinde akıllı telefon sokaklarda pokemon avına çıkıyordu. Son derece yaratıcı denilebiecek bu oyun dünya gündemini meşgul etmeyi başarmıştı. Nintendo, bu oyunu ile yılda 1.1 milyar dolar gibi rekor bir gelire imza attı. Firmanın oyunları arasında Pokemon GO’yu elde ettiği gelirle Clash Royale takip ediyor. Clash Royale yaklaşık 900 milyon dolar gelir sağlayarak, Nintendo’ya büyük kazanç sağlamasında başrol oynayan oyunlardan biri oldu.

Firmanın son olarak mağazalara indirmeye sunduğu oyun ise Fire Emblem Heroes. Oyun ilk yılında 295 milyon dolar gelir elde ederek bu alanda bir rekora imza attı. Bu verilere göre ilk yılında firmaya en yüksek gelir sağlayan oyun olma özelliğini elinde bulunduruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum