Yatırım yapmaya başla!

Japon Oyun Devi Nintendo Kendi Akıllı Telefonunu Üretebilir!

Japon oyun devi Nintendo’nun Android tabanlı oyuncu telefonu geliştireceği iddia ediliyor.
Japon Oyun Devi Nintendo Kendi Akıllı Telefonunu Üretebilir!

Dünyanın önde gelen oyun ve konsol geliştiricilerinden biri olan Nintendo, sektördeki yerini daha sağlam hale getirmek için büyük projeler geliştiriyor. Kitlelerin akıllı telefonlara olan ilgisinin hızla artması, teknoloji devlerinin buraya yönelmesini sağlıyor. Pek çok teknoloji devinin buradan yola çıkarak oyun tutkunlarına yönelik güçlü donanımlı akıllı telefonlar geliştirdiği biliniyor.

Böylesine yoğun ilginin olduğu bir alana Nintendo’nun girmemesi düşünülemezdi. Gelen son haberlere göre Japon oyun devi kendi akıllı telefonunu geliştirmek için hazırlanıyor. Şirketin Nintendo Switch ve Nintendo DS ile son yıllarda elde ettiği önemli başarıyı akıllı telefon pazarında da devam ettirmesi bekleniyor. Şirket geçtiimiz aylarda konsol dünyasında elde ettiği başarının etkisiyle uygun fiyatlı Switch konsolu geliştireceğini açıklamıştı. 

Nintendo’dan Oyuncu Telefonu Gelebilir

Nintendo’dan Oyuncu Telefonu Gelebilir

Oyun dünyasının devlerinden biri olan şirketin akıllı telefon pazarına girmeyi değerlendirdiği belirtiliyor. Henüz proje aşamasında olduğu için geliştirilmesi muhtemel cihazla ilgili herhangi bir somut bilgiye sahip değiliz. Ancak beğenilen Switch konsolu ile geliştirilecek olan akıllı telefonun birbirine entegre olarak çalışacağı tahmin ediliyor.

Oyunculara yönelik bugüne kadar Asus, Xiaomi, Nubia Razer gibi teknoloji devleri kendi geliştirdikleri akıllı telefonlar ile pazarda yer alıyorlar. Ancak bu alanda oyunculara yönelik ilk akıllı telefon Razer firmasından gelmişti. Özellikle Pokemon GO’nun Android dünyasında son derece popüler olması Nintendo’yu akıllı telefon fikrine yakınlaştırmış olabilir.

Konuyla ilgili iddialara göre Nintendo’nun çok güçlü bir amiral gemisi akıllı telefon üretmek yerine, kendi kullanıcı kitlesine yönelik orta seviye bir cihaz geliştirmesi bekleniyor. Oyun tutkunu kitlenin mobil versiyonlara olan ilgisinin artması hiç kuşkusuz Nintendo’yu bu pazara girmesinin önünü açacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum