Yatırım yapmaya başla!

Nintendo Bulut Oyun Pazarını Google Stadia’ya Bırakmak İstemiyor

Google’ın geçtiğimiz aylarda Stadia platformunu tanıtması rakiplerini harekete geçirmiş görünüyor. Nintendo Başkanı bulut teknolojisinde yer almaları gerektiğini söyledi.
Nintendo Bulut Oyun Pazarını Google Stadia’ya Bırakmak İstemiyor

Dünyaca ünlü teknoloji şirketleri oyun pazarında yer almak adına büyük yatırımlar yapıyor. Teknoloji sürekli gelişiyor ve kullanıcıya yönelik yeni platformlar tanıtılıyor. Oyun cihazları arasında PlayStation’un rakiplerine oranla büyük paya sahip olduğu biliniyor. Diğer yandan Xbox ve Nintendo Switch ürünleri de oyuncuların radarında olan platformlardan. Nintendo Swtich bazı özellikleri ile diğer cihazlardan ayrılıyor.

Ürün için bir televizyon ya da ekrana ihtiyaç olmaması ve elde taşınır olması Nintendo Switch’i farklı bir seçenek hale getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Google’ın bulut platformu Stadia’yı tanıtması Nintendo’nun da dikkatinden kaçmadı. Şirketin başkanı bulut oyun teknolojisini kaçırmamaları gerektiğini söyledi. Diğer yandan Sony ve Microsoft’un da bu alanda çalışmalar yapıyor olması sıkı bir rekabetin olacağını gösteriyor.

Nintendo Bulut Platformu Geliştirebilir

Nintendo Bulut Platformu Geliştirebilir

Google’ın Stadia’yı tanıtması oyun dünyasında yeni bir dönemin başlayacağını bizlere gösterdi. Kullanıcıları yüksek performansa sahip donanımsal ürünleri kurtarması beklenen Stadia için gerekli olan tek şey yüksek internet hızı. Ücretli abonelik sistemi ile aboneler istedikleri oyunu Stadia sunucularına bağlanarak oynama imkanı bulacak. Bununla beraber Sony ve Microsoft’un da yapacakları ortaklık ile Stadia’ya rakip olacakları geçtiğimiz günlerde belirtilmişti.

Nintendo yöneticileri bulut teknolojisine yönelik son derece olumlu sinyaller veriyor. Yetkililer, bu teknolojinin geleceğinin çok parlak olduğunu ve kendilerinin de rekabetin içerisinde yer almaları gerektiğini ifade ediyor. Konuyla ilgili Nintendo’nun Başkanı Shuntaro Furukawa önemli açıklamalarda bulundu.

Kendilerini bu alanda geliştirmeleri gerektiğini söyleyen Nintendo Başkanı, “Yakında her oyunun bulut tabanlı olacağını düşünmediğimiz gibi teknolojinin de geliştiğini görebiliyoruz. Gelecekte bulut oyunlarının oyunculara daha fazla yapım sunacağı da bir gerçek.

Biz de bu alanda kendimizi geliştirmeli ve rekabet etmeliyiz. Bununla beraber ortamdaki bu değişiklikler, dünyadaki oyun oynayan sayısını arttırırsa Nintendo’nun sağlayabileceği benzersiz eğlenceyi daha fazla kişiye de ulaştırabiliriz.” diye konuştu.

‘Bulut Teknolojisi Switch’in Yerini Alamaz’

‘Bulut Teknolojisi Switch’in Yerini Alamaz’

Nintendo direktörü Shigeru Miyamoto ise konuyla ilgili yaptığı açıklamasında bulut platformlarının geleceğinin parlak olduğunu ancak Switch ve benzer yerel konsolların yerini alacağına inanmadığını belirtti. Miyamoto daha önce Mario, Zelda ve Donkey gibi popüler oyunların yöneticisi olarak adından söz ettirmişti.

Gelişmeler gösteriyor ki çok yakın gelecekte olmasa bile daha ileri tarihlerde bulut teknolojisi, oyun dünyasının büyük bir bölümünü ele geçirebilir. Google, Microsoft, Sony, Nintendo ve daha pek çok teknoloji devinin kullanıcıları kendi platformlarına çekmek adına sıkı bir rekabete tutuştuğunu görebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum