Yatırım yapmaya başla!

Nimbus Depolama Biriminde Liderliği Samsung’tan Aldı: İşte 100 TB SSD!

Nimbus bugüne kadarki en yüksek kapasiteye sahip SSD’nin tanıtımını gerçekleştirdi.
Nimbus Depolama Biriminde Liderliği Samsung’tan Aldı: İşte 100 TB SSD!

Depolama birimlerinin bilgisayar donanımlarında sahip olduğu önem gün geçtikçe artıyor. SSD belleklerin gün geçtikçe yaygınlaşması bilgisayarların hızlarında da büyük artışa neden oldu. Üretici firmaların ise birbirleri ile kıyasıya rekabet ettiğine tanıklık ediyoruz.

Bir süre önce sektörün öncü firmalarından Samsung, ‘dünyanın en büyüğü’ adı altında 30 TB’lık SSD’sini duyurmuştu. Ancak teknoloji devinin bu alandaki liderliği çok uzun sürmedi. Nimbus son olarak tanıtımını yaptığı ürün ile bu alanda yeni bir rekora imza attı. Firma son olarak piyasaya sürdüğü 100 TB’lık SSD ile rakibini kapasite bazında 3’e katlamış oldu.

Karşınızda Nimbus ExaDrive DC100!

Nimbus üretmiş olduğu 100 TB kapasiteye sahip depolama birimi ile SSD dünyasına adeta yeni bir soluk getirmiş oldu. Yeni SSD, rakiplerine göre TB başına çok daha az enerji tüketimine sahip. Ürünün sahip olduğu yüksek kapasite ve verimliliği ile oldukça dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

Nimbus’un üretmiş olduğu devasa boyutta olan 100 TB’lık SSD’nin özellikle veri merkezlerinde kullanılmak için en iyi seçim olduğu görülüyor. Birim başı maliyet, düşük güç tüketimi ve düşük soğutma ihtiyacı ile rakiplerine göre çok daha cazip bir seçenek haline geliyor. Nimbus’un yeni SSD’si saniyede 500 MB okuma yazma imkanı sağlıyor.

SSD’nin Fiyatı Henüz Belli Değil

Firmanın satışa sunmaya hazırlandığı devasa boyutta olan SSD ile ilgili henüz net bir fiyat bilgisi mevcut değil. Ancak piyasada bulunan SSD’lerin ortalama fiyatlarını baz aldığımızda 100 TB’lık bu ürünün fiyatının ateş pahası olacağını söyleyebiliriz.

Yeni SSD’ye yaz aylarından itibaren kullanıcılar çok daha kolay ulaşabilecek. Sektörde kıyasıya rekabetin yaşandığı şu günlerde rakip firmalardan daha büyük depolama birimine sahip SSD’ler ile ne zaman tanışacağız bunu da zaman gösterecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum