Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Satış Dalgasından Kurtulan Nike Hisseleri %3 Yükselişle Öne Çıktı

Dünkü satış dalgasının Nike hisseleri için satın alma fırsatı olduğu yönündeki analist yorumu, şirketi Dow Jones'un yıldızı olarak öne çıkardı.
Satış Dalgasından Kurtulan Nike Hisseleri %3 Yükselişle Öne Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

New York Borsası’nda işlem gören Nike hisseleri, dün Çin gelişmeleriyle sert düştükten sonra bugün Dow Jones’un yıldızı olarak öne çıkıyor.

25 Mart Perşembe günü 2020’nin Kasım ayından bu yana en düşük seviyesini gören NKE kodlu hisseler, önceki kapanışı 128,64 dolardan yapmıştı. Bugüne ise 130,73 dolarla başlayıp 133 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Önde gelen şirketin hisseleri, TSİ 17.45 sıralarında yüzde 3’e yakın artıda 132 dolarda seyrediyor.

Yükselişin ardında ise hisseler için Jefferies’den gelen yorum yer aldı. Barron’s tarafından yayımlanan habere göre Jefferies, spor devinin yakın zamandaki düşük performansının satın alma fırsatı olduğunu söyledi.

Analist Jonathan Komp, notunu nötrden outperform’a yükseltirken 150 dolarlık hedef fiyatını korudu.
Nike Hisse 26 Mart Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Dünkü işlemlerde Nike hisselerinin dört ayın en düşüğüne gerilemesi ise Çin sosyal medya platformlarında büyüyen eleştirilerden kaynaklandı.

Dünkü satış dalgasından kısaca bahsetmek gerekirse Nike’ın Uygurlara yönelik insan hakları ihlalleri gerekçesiyle Sincan’da yetiştirilen pamuğu almayı bırakan şirketler arasında yer aldığı hatırlatılabilir.

Nike kararına tepki veren Çin sosyal medya kullanıcıları da dünya devine yönelik ağır eleştirilerde bulundu. Weibo gibi Çin sitelerindeki büyük tepki, tanınmış birkaç Çinli aktörün şirket ile sözleşmelerini feshetmelerine yol açtı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu