Yatırım yapmaya başla!

Maaş Eşitliğini Sağlamak İsteyen Nike Ücretlerde Düzenleme Yapacak!

Nike, 7000’in üzerinde çalışanının maaşını yeniden düzenleyeceğini ve ikramiye sistemini değiştireceğini açıkladı. Detaylar aşağıda;
Maaş Eşitliğini Sağlamak İsteyen Nike Ücretlerde Düzenleme Yapacak!

Dahili bir incelemenin ardından Nike, 7000 çalışanının maaşlarını yükselteceğini ve prim sistemlerinde değişiklik yapacağını açıkladı. Maaş eşitliği ile ilgili endişeleri ele almak için bir takım değişiklikler yapan Nike, şirket çalışanlarına yolladığı notta personelin % 10’unun maaşlarının yeniden düzenleneceğini duyurdu.

Bu düzenlemenin hem erkek hem de kadın çalışanları kapsayacağı kaydedilirken, böylece dünya genelinde aynı işi yapan çalışanlara eşit ve rekabetçi bir tazminat sağlanacağı vurgulandı.

Yıl başında ödeme uygulamalarına ilişkin iç incelemeyi gerçekleştiren şirket, maaş ve ödeme sistemlerini elden geçirmeye karar verdi.

Nike Maaş Eşitliğini Sağlamak için Neler Yapacak Yapılan açıklamada Nike, erkek ve kadın çalışanlarının % 10’unun maaşlarının yeniden düzenleneceğini söyledi. CNBC’nin ulaştığı bir şirket içi yazışmada çalışanlara, dünya genelinde aynı işi yapan kişilere eşit ve rekabetçi bir tazminat verilmesi gerektiği aktarıldı.

Söz konusu notta, dahili kabiliyetin hareketi ve dinamik bir piyasanın talepleriyle ödemelerin her yıl analiz edildiğini belirtildi.

Nike Çalışanlarının % 10'unun Maaşında Düzenleme Yapacak Ancak bu yıl, tüm seviyelerdeki tüm rollerin çok daha detaylı bir şekilde analiz edildiği ve bazı eşitsizliklerin olduğunun anlaşıldığı söylendi. Ayrıca fayda programının, çalışanların dahil olduğu ve yetkilendirildiği bir kültürü desteklemek için tasarlandığı kaydedildi.

Açıklamada primlerin 2019 mali yılından başlayarak takım ve bireysel performansın dahil olduğu kombinasyon yerine şirket genelindeki performansa dayanacağı bildirildi.

Nike Eşit ve Rekabetçi Maaş Sistemi için çalışıyor Dow Jones bu değişiklikleri bildiren ilk kaynak olurken, ABD’deki pek çok şirket gibi Nike’ın da kendi #MeToo hareketini başlattığı hatırlatıldı. Pek çok kıdemli erkek çalışan istifa ederken Nike CEO’su Mark Parker Mayıs ayında çalışanlardan özür dilemişti.

Ardından iyileştirme çalışmaları başlatılmış, bunun için yeni atamalar yapılmıştı. Serena Williams’ın yer aldığı yeni reklam filminde de cinsiyet eşitliğine vurgu yapmış, kampanya büyük ilgi uyandırmıştı.

Tüm bunların yanında; Nike’ın İnsan Kaynakları Başkanı geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada şirketin kadın ve azınlık istihdamı politikasında çuvalladığını dile getirmiş, şirketin amacına ulaşmak için daha farklı yöntemler izleyeceğini söylemişti. Şirketin 7000 civarında çalışanının maaşını yeniden düzenleme kararı alması da bu konuda atılmış son adımlardan biri oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum