Yatırım yapmaya başla!

AB’den Ayrılık Yanlısı Nigel Farage Yeni Bir Brexit Partisi Kurdu

AB'den ayrılma kampanyalarının liderlerinden olan Nigel Farage, yeni bir Brexit Partisi kurduğunu açıkladı.
AB’den Ayrılık Yanlısı Nigel Farage Yeni Bir Brexit Partisi Kurdu

İngiltere’nin AB üyeliğine yönelik 2016 yılında yapılan referandumu zorlamasıyla birçok taraftan itibar kazanan 55 yaşındaki Nigel Farage, yeni bir Brexit Partisi kurduğunu açıkladı. Farage, partisinin gelecek ayki Avrupa Parlamentosu seçimlerinde etkileyici bir ekip oluşturacağını söyledi.

AB’den ayrılma kampansının liderlerinden olan Nigel Farage, iddialı bir çıkış yaparak yeni partisi hakkında bilgi verdi.

Nige Farage İddialı ÇıkışFarage, İngiltere’nin bloğu bırakma kararına ihanet etmekle suçlanan milletvekillerine “Tanrı Korkusu” salacağının sözünü verdi. Merkezi İngiliz şehri olan Coventry’de, eski UKIP’in İngiltere’nin AB üyeliğine ilişkin 2016 referandumu ile itibar kazanan Farage, taraftarların partisinin AB parlamentosu seçimleri için güçlü bir ekip oluşturduğunu söyledi.

Başbakan Theresa May, bu hafta Brüksel’de gerçekleşen Brexit Zirvesi’nde ayrılık süresi için ikinci ertelemeyi alırken, genel seçimlere yönelik beklentiler de arttı. Partilerin hükümetin İngiltere’nin yer almak zorunda kalmadan bloktan ayrılabileceği konusundaki ısrarına rağmen Avrupa seçimlerine hazırlıklar başladı.

May’in Brexit anlaşmasının üç kez reddedilmesinin ardından birçok parti, 23 Mayıs’taki seçimlere katılma zorunluluğundan endişe duyuyor.

AB Parlamento Seçimlerine Katılma Hazırlığı“Bunu yapıyorum çünkü aslında, aptalca, bir anlığına kazandığımıza inanıyordum,” diyen Farage, AB’de kalmak için kampanya yapanlara ve Remainers adındaki topluluğu hedef aldı.

Farage, “Ancak Parlamentomuzun Remainer kabinemizin ve gerçekten Remainer başbakanımızın, Brexit’i durdurmak ve devirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacakları çok erken belli oldu,” dedi.

Farage yeni partisinin ilk 10 günde 750.000 pounddan fazla para topladığını ve önde gelen iş adamlarını havuzuna geçtiğini söyledi.

Partisi 10 Günde 750.000 Pound TopladıDestekçilerden birinin AB ile temiz bir ara vermek için kampanya yürüten ve önde gelen AB muhalifi Muhafazakar milletvekili Jacob Rees-Mogg’un kız kardeşi Annunziata Rees-Mogg olduğu biliniyor.

Farage, “Geçen birkaç hafta boyunca bu ulusun tarihindeki en büyük demokratik tatbikatın ihaneti olduğunu gördük,” dedi. Parlamentoya karşı mücadeleye ithafta bulunan Farage, “Avrupa seçimlerinin kazanabilir ve yeniden Tanrı korkusunun Westminster’deki parlamento üyelerimize sokmaya başlayabiliriz. Bize bu ihanetten bahsetmelerinden sonra bundan daha azını haketmiyorlar,” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum