Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NFT’ler Spotify ve Apple Music gibi Platformları Olumsuz Etkileyebilir

Spotify ve Apple Music'in, plak şirketleri ve müzisyenlerin gelirlerinden %75 kesinti yapıyor.
NFT’ler Spotify ve Apple Music gibi Platformları Olumsuz Etkileyebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Saxo Bank, Spotify gibi popüler müzik akışı hizmetleri müzisyenlerin gelirlerinin çoğunu keserken, NFT gibi yeni teknolojilerin sanatçıların adil paylarını geri almalarına yardımcı olacağını tahmin ediyor.

Bankanın raporuna göre, müzisyenler, ücret talep etmeden doğrudan dinleyicilere müzik dağıtmaya izin verdikleri için NFT tabanlı akış platformlarından yararlanacak.

Saxo Bank’ın kripto para birimi analisti Mads Eberhardt, Spotify ve Apple Music gibi ana akım müzik akış platformlarının önemli bir kesinti yaptığını ve bunun etiketlere ödenen kesinti ile birlikte toplam gelirin yaklaşık %75’ini aştığını söyledi.

Analiste göre müzisyenler, Spotify ve Apple Music gibi platformların gelir paylaşımının haksız ortam yarattığını ve NFT’lerin müzik endüstrisindeki içerik üreticileri için yeni bir kapı açacağını ifade etti.

The Chainsmokers ve Jason Derulo tarafından desteklenen bir blockchain müzik platformu olan Audius gibi girişimler de dahil olmak üzere NFT tabanlı müzik akışı projelerinin 2022’de başlaması bekleniyor.

Blockchain tabanlı Audius platformu, aracıları müzik endüstrisinden kaldırarak, hayranların ve yaratıcıların birbirleriyle doğrudan etkileşime girmesine izin vermek üzere tasarlandı. Saxo Bank, Spotify hisselerinin 2022’de %33 düşeceğini tahmin ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%