Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

NFT Satışlarındaki Düşüşe Rağmen Dijital Sanatın Geleceği Olduğuna İnanılıyor

NFT satışlarında son haftalarda önemli oranda düşüşler kaydedildi.
NFT Satışlarındaki Düşüşe Rağmen Dijital Sanatın Geleceği Olduğuna İnanılıyor

Bu yılın ilk aylarından itibaren NFT’ler, kripto para piyasasında en çok ilgi çeken varlıklar arasında yerini aldı. Dijital koleksiyon meraklıları için NFT satışları üzerinden büyük işlem hacimleri elde edildi. Son haftalarda ise satışlarda önemli ölçüde düşüşler görüldü.

NFT’ler, birinin çevrimiçi resimler ve videolar ve hatta spor ticaret kartları gibi benzersiz bir sanal öğeye sahip olduğunu göstermek için tasarlanmış dijital varlıklar olarak tanımlanıyor. Son veriler yatırımcılardaki NFT heyecanının azaldığını gösteriyor.

Piyasadaki Düşüş NFT’leri Olumsuz Etkiledi

Buna göre Haziran ayında sadece 8.6 milyon dolar NFT satışı gerçekleştirildi. 9 Mayıs tarihinde satış oranı 176 milyon dolara kadar çıkmıştı. Bu, hacimlerin kabaca 2021′in başında oldukları yere geri döndüğü anlamına geliyor. Azalan ilgi NFT fiyatlarının da düşmesine neden oluyor.

En popüler NFT projelerinden biri olan CryptoPunks, Mayıs ayı başında haftalık ortalama 99.720 dolar seviyesindeyken, Haziran başında 50.840 dolara kadar düştü. Bitcoin’in geride kalan süreç içerisinde 64.800 dolardan 30.000 dolar seviyelerine kadar gerilemesi, NFT pazarında belirgin şekilde hissedildi.

NFT savunucuları bu düşüşe rağmen, yolun sonunun geldiğini düşünmüyor. BNP Paribas’a bağlı bir araştırma firması olan L’Atelier’in işletme müdürü Nadya Ivanova, milyonlarca dolara satılan yüksek profilli NFT’lerin, piyasanın onlara spekülatif varlıklar olarak davrandığının kesin bir işareti olduğunu düşünüyor.

Ivanova, NFT’lerin uzun vadede değerleneceğini, artırılmış gerçeklik teknolojisinin olgunlaşması ile beraber insanların paralarının büyük bölümünü buraya aktaracağını söyledi. S!NG’den Osler ise NFT’lerin müzik alanında kullanılacağını belirtiyor.

Osler, kripto paranın burada olacağını ve NFT’lerin dijital sanatın ötesine geçeceğini ifade ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum