Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

NFT Platformu OpenSea’de Son Bir Ayda 1 Milyar Doların Üzerinde İşlem Gerçekleşti

NFT platformunda 30 gün içinde 1,06 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirdi.
NFT Platformu OpenSea’de Son Bir Ayda 1 Milyar Doların Üzerinde İşlem Gerçekleşti

2021 yılında kripto para piyasasında NFT’lerde adeta patlama yaşandı. Bu alanda hizmet veren en popüler platformlardan iri olan OpenSea’deki işlem hacimleri 2021’de %12.000’den fazla arttı.

DappRadar verileri, OpenSea’nin akıllı sözleşmelerine toplam gelen değerin 56.07 milyon dolara yükseldiğini gösteriyor. Bu arada, pazaryerinin kullanıcı sayısı aynı dönemde 315’ten 14.520’ye yükseldi. Bu %4.000’den fazla artış anlamına geliyor.

OpenSea tarihi etkinlik
Kaynak: DappRadar

OpenSea’deki ticaret hacmi artışının büyük bir kısmı Haziran’dan sonra gerçekleşti. Ayın başında, pazarın akıllı sözleşmelerine giren sermaye sadece 3,6 milyon dolar seviyesindeydi. Geçtiğimiz Pazar gününde bu rakam 71 milyon doların üzerine çıktı.

Son 30 gün içerisinde OpenSea platformunda 1 milyar doların üzerinde işlem gerçekleşti. OpenSea’nin yüksek performansı, bu yılın başlarında NFT alanında şaşırtıcı bir patlamanın ortasında yaşanıyor.

OpenSea 1 milyar doları geçti
Kaynak: Messari

Yatırımcılar fotoğraf, müzik albümü, basketbol olayı, kolaj, tweet, video vb. gibi milyonlarca dolar değerinde benzersiz dijital koleksiyon ürünü satın aldı. Dune Analytics ise NFT’lerin toplam satış hacminin, 2021’in ilk yarısında 2,5 milyar dolara yükseldiğini belirtiyor.

NonFungible raporunda ise 2021 heyecanının başında NFT’lerle ilgilenmeye başlayan yeni kullanıcıların büyük bir kısmının yer aldığı belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum