Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

NFT Pazaryeri SuperRare Çalışanlarının Yüzde 30’unu İşten Çıkardı

NFT platformu SuperRare, piyasadaki daralmaya yanıt olarak çalışan sayısını azaltmaya yöneldi. Son veriler haberde...
NFT Pazaryeri SuperRare Çalışanlarının Yüzde 30’unu İşten Çıkardı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasındaki büyük düşüş, NFT sektöründe de daralmayı beraberinde getirdi. NFT pazaryeri olan SuperRare, kripto kışının ortasında çalışan sayısını yüzde 30 oranında azaltma kararı aldı. Duyuru şirketin CEO’su John Crain tarafından yapıldı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Crain, şirketin NFT pazarı daha önce patlama yaşarken hızlı bir büyüme gördüğünü ve bunu telafi etmek için fazla işe alım yaptığını söyledi.

Crain, son boğa koşusu sırasında pazarla birlikte büyüdüklerini belirterek, “Son aylarda, bu agresif büyümenin sürdürülemez olduğu ortaya çıktı. Fazladan işe alım yaptık ve bu hatanın tüm sorumluluğunu alıyorum.” açıklamasını yaptı.

Crain, personel çıkarmanın, şirketi doğru boyutlandırmaya yardımcı olduğunu ve SuperRare’in sanatçı ve koleksiyoner topluluklarına hizmet vermeye devam edebilmesini sağladığını söyledi.

Kripto Sektörü Daraldı

SuperRare, çalkantılı piyasa koşullarında ayakta kalabilmek için küçülen ve sayısı giderek artan kripto şirketlerine katılıyor.

GCM Yatırım Banner

Nisan ayından başlayarak, birkaç küresel kripto borsası çalışan sayısını azalttı. ABD’li kripto para borsası Coinbase Haziran ayında 1.1000 çalışanını işten çıkardı. Kısa bir süre sonra, en iyi NFT pazarı OpenSea, personelinin yaklaşık yüzde 20’sini işten çıkarma kararı aldı.

Bu süreci kripto komisyoncuları, ticaret firmaları, ödeme işleme şirketleri ve Web3 oyun stüdyolarındaki kesintiler takip etti. ABD’de artan enflasyon ve FED’in agresif faiz politikası, kripto sektöründeki düşüş ile birleşince, şirketlerde daralma yaşanmasına neden oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.