Yatırım yapmaya başla!

New York Sanat Müzesi Tamamen Orijinal Bir Fiat 500 F’yi Misafir Edecek!

New York Sanat Müzesi (MOMA) birçok sanat meraklısı ziyaretçisini karşılamak için Fiat 500 F'i bünyesine katmış.
New York Sanat Müzesi Tamamen Orijinal Bir Fiat 500 F’yi Misafir Edecek!

New York’taki Modern Sanat Müzesi, 10 Şubat 2019’dan başlayarak dünyanın en ikonik araçlarını gösterecek. FCA grubunu kapsayacak müzede Lancia, Jeep, Alf Romeo, Fiat ve Abarth’dan gelecek birbirinden güzel modeller yerlerini alacak. Özellikle açılışı için Fiat’ın 50’lerde estirdiği küçük hacimli en büyük rüzgarı 500 Serisi ile yapacak.

The Museum of Modern Art (Moma), geniş bir otomobil koleksiyonunu da kendisinde gösterecek. Bahsedilen tamamen orijinal Fiat 500’ü müze kendine satın almış. Yani sizi girişte çok tatlı bir şey karşılayacak.

Fiat 500’ün modası 61 senedir hiç geçmedi.

EMEA Fiat ve Abarth markaları başkanı Luca Napolitano, “500, modası hiç geçmeyen İtalyan stili ve önemli özellikleri ve güçlü kişilikleri nedeniyle onlarca yıldır hayranlığı devam ediyor. 1957’den ber Fiat 500, dünya yollarında gündelik hayatlara her zaman renk ve gülümsemeyi getirdi.” dedi.

MOMA iyi bir seçim yaparak ön yüz aracını bu mini ikonik otomobil yapmış.

New York Sanat Müzesi‘nin tercihi bej bir 500 kullanmasının nedeni, klasik şehir otomobilleri içerisinde en popüler onun olması.

İlk Fiat 500’ler 4 farklı türevde üretilmiş.

Sport – D – L – R versiyonlarla birlikte 1957 – 1975 yılları arasında 4 milyondan fazla örnek üretilmiş. İtalya bu arabaya aşıkmış! Şehirlerin dar sokaklarını eğlenceye çeviren tek araba da demek mümkün!

Klasik 500’ü Dante Giacosa hayata geçirmiş.

Giacosa, 1936 – 1955 yıllarında üretilen 500 Topolino (Mick Mouse) ve 500 Nuova’nın da tasarımını yapmış. İnsanların sokak faresi gibi her yere girip çıkmasının yanında, ikonik aracın şaşırtıcı derecede 4 kişiyi taşıyor olabilmesi de cazibesini artırmış.

Standart olarak katlanabilir kumaş tavanla gelen 500’ün motoru arkaya konumlandırılmış. 479 cc, 499 cc ve 594 cc şeklinde ayarlanan motor hacimleri, 499 kg’lık boş ağırlığı rahatlıkla hareket ettirebilir.

Tabi kokpitte 4 kişi sonrası ne olur onun için binip görmek lazım. İtalya’nın mini temsilcisi böylelikle birçok kişi tarafından dünyadaki en önemli modern sanat müzesi olarak görülen MOMA’nın da sembolü haline gelmiş oldu!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum