Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2014’te New York’un En Pahalı Evini Aslında Bilenen Ünlü Bir CEO Almış!

Dell’in CEO’su Michael Dell, satın aldığı evle manşetlerde yer etti. Zira ünlü milyarderin, New York’un en pahalı evinin sahibi olduğu söylendi.
2014’te New York’un En Pahalı Evini Aslında Bilenen Ünlü Bir CEO Almış!

Teksas doğumlu milyarder Michael Dell, New York’ta rekor fiyata satılan rezidansın sahibi çıktı. Diğer bir ifadeyle; ünlü CEO’nun One57 binasının 89. ve 90. Katlarında bulunan göz alıcı çatı katı dairesini yıllar önce satın aldığı söylendi.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre Dell Technologies’in kurucusu New York’un en pahalı evini 2014 yılında satın almıştı. Ve iddiaya göre o zaman açıklanmayan gizemli ev sahibi milyarder Michael Dell’den başkası değildi.

23 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri arasında yer alan Michael Dell’in gizemli ev sahibi çıkması şaşkınlık yarattı.

Dünyanın En Zenginleri Arasındaki Michael Dell Gizemli Ev Sahibi Söz konusu bilgininse 100.47 milyon dolarlık satın alma işlemine dahi olan iki kişi tarafından verildiği belirtildi. Peki, bu daireye New York’un en pahalısı unvanını kazandıran özellikler nelerdi?

Michael Dell’e ait olduğu söylenen çatı katı dairesinin, 6 yatak odasına ve 6 banyoya sahip olduğunu söyleyerek başlayalım.

New York'un 100.5 Milyon Dolarlık En Pahalı EviAyrıca evin, New York’un en pahalı çatı katı daireleri listesinde yer aldığını da belirtelim. Harikulade bir manzaraya sahip olan ev, buhar odası ve sinema salonu gibi ayrıcalıklara sahip.

İlaveten; rekor fiyata sahip olan daire, şehrin ikinci en yüksek binası olan One57 gökdeleninin en üst iki katında bulunuyor.

Çatı Katı One57'de Bulunuyor432 Park Avenue’den sonra ikinci en yüksek bina olan One57 ise Extell Development Company tarafından geliştirilmiş ve dünya çapında ün yapmış mimar Christian de Portzamparc tarafından tasarlanmıştı. Neticede; Central Park’a bakan 306 metre yüksekliğindeki gökdelendeki dairenin, Dell’e ait olması yankı uyandırdı.

Gerçi Dell’den konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı fakat WSJ bilgiyi veren kaynakların güvenilir olduğunu belirtti.

New York'un En Pahalı Evini Michael Dell AlmışSonuçta; karşımızda servetiyle olduğu kadar başarı hikayesiyle de dikkat çekici bir “en pahalı ev sahibi” duruyor. Nitekim çocukluğunda bulaşıkçılık yapmış Michael Dell, sıfırdan başlayıp milyar dolarlar kazanan girişimciler arasında yer alıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum